Islám vstupuje do německého soudnictví: Čečenský imigrant ubodal manželku, vyhodil ji z okna a pak ještě podřízl. Vražda to podle soudce ale nebyla, protože...

16.06.2017 7:58

Německo řeší skandální rozhodnutí soudu v Chotěbuzi, který k překvapení veřejnosti, médií i politiků posoudil vraždu manželky čečenského žadatele o azyl „pouze“ jako zabití. Pachatel tak vyvázl s mírným trestem.

Islám vstupuje do německého soudnictví: Čečenský imigrant ubodal manželku, vyhodil ji z okna a pak ještě podřízl. Vražda to podle soudce ale nebyla, protože...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Migranti v hlavním městě Srbska Bělehradě

Zejména od začátku migrační krize musely německé soudy řešit mnoho otřesných případů vražd a znásilnění, za které nesli odpovědnost migranti. Ovšem vražda sedmadvacetileté Luzie D. otřásla i na téměř všechno zvyklými vyšetřovateli. Její manžel, dvaatřicetiletý čečenský žadatel o azyl Rashid D., jí zasadil devatenáct bodných ran a následně ji vyhodil z okna. Aby toho nebylo málo, tak přišel k mrtvému tělu své manželky a čtyřikrát jí podřízl hrdlo.

Jak vyšetřovatelé zjistili, motivem k bestiální vraždě byla žárlivost. Karty byly před posledním soudním stáním rozdány poměrně jasně. Všeobecně se předpokládalo, že vrah bude odsouzen na doživotí. Patrně ani obhájce čečenského žadatele o azyl si nedělal naděje, že by pro svého klienta mohl „uhrát“ lepší výsledek. Vrchní soudce Frank Schollbach však oproti očekávání trestný čin posoudil jako zabití, a nikoli vraždu. Čečenec tak půjde do vězení pouze na třináct let.

Německý deník Bild píše o „skandálním rozsudku“ a konstatuje, že muslim Rašíd D. patrně dostal od soudce mírnější trest kvůli svému náboženství. „Vrah vyznávající islám si myslel, že od něj chce manželka odejít, a proto má vlastně právo jí zavraždit?“ podivuje se deník motivu čečenského žadatele o azyl i neuvěřitelnému rozhodnutí soudu. Na skandální rozsudek reagují i politici, kteří rovněž nevycházejí z údivu.

„Vůbec si to nedovedu vysvětlit. Podle našich zákonů je vražda jasně definována. Bez ohledu na to, jaké náboženství vrah vyznává,“ cituje Bild šéfa CDU spolkové země Braniborsko. Svůj šok neskrývá ani ministr spravedlnosti této spolkové země Winfried Bausback z CSU. „Náboženství a kulturní zvyklosti pachatele, které jsou v rozporu s našimi zákony, by neměly být důvodem pro snížení trestu.“

Stejného názoru je také bývalý starosta berlínské přistěhovalecké čtvrti Neukölln Heinz Buschkowsky z SPD. „Myslel jsem, že udělování méně přísných trestů kvůli náboženství pachatele už je za námi. Každý, kdo úmyslně usmrtí jinou osobu, je prostě vrah,“ říká autor knižního bestselleru „Neukölln ist überall“, ve kterém tvrdě odsoudil multikulturalismus a fakticky nulovou snahu některých menšin se integrovat do většinové společnosti.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…