Ivo Valenta se zapojí do letošních parlamentních voleb v rámci společné kandidátky Trikolóra Svobodní Soukromníci

01.07.2021 15:42

Emeritní slovácký senátor Ivo Valenta byl ještě na podzim minulého roku přesvědčený o tom, že s politikou jednou provždy skončil. „Neumím však stát v koutě se zavřenýma očima. Neumím přihlížet tomu, jak se k moci znovu a znovu doslova derou ti, kteří opakovaně prokázali, že naši zemi řídit neumějí. Neumím přihlížet tomu, jak se k moci znovu a znovu tlačí ti, kteří to dělají jen pro teplý flek, prebendy a pocit slávy,“ uvedl Valenta a oznámil, že se zapojí do letošních parlamentních voleb.

Ivo Valenta se zapojí do letošních parlamentních voleb v rámci společné kandidátky Trikolóra Svobodní Soukromníci
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Anketa

Je třeba zpřísňovat covidové restrikce? (Ptáme se od 30.6.2021)

28%
69%
hlasovalo: 6918 lidí
Bývalý senátor se přiznal, že dostává od lidí stovky e-mailů, vzkazů a dalších zpráv. Jejich sdělení je většinou podobné. „Lidé jsou naštvaní na všechny politiky, kteří rozkrádají nebo bezhlavě zadlužují naši zemi. Kašlou na zákony i ústavu, omezují naši svobodu, zavírají školy i podniky, chtějí zvyšovat daně, vymýšlejí stále nové a nové regulace, navyšují byrokratickou zátěž a podléhají diktátu z Bruselu,“ uvádí. 
 
Právě z toho usoudil, že řada lidí má na věc stejný pohled, a z toho důvodu přijal pozvání na společnou kandidátku uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci ve Zlínském kraji. Právě k té má největší důvěru.
 
„Jsem přesvědčen o tom, že právě toto uskupení je schopno do Parlamentu vrátit zdravý rozum, zastavit devastaci naší země, ochránit svobodu a soukromí, a hlavně za žádných okolností nedopustit, aby zde někdo pod záminkou jakékoliv nemoci zakazoval lidem pracovat a podnikat, trávit čas s blízkými, držel zdravé děti v izolaci, dusil je rouškami nebo jim bránil ve vzdělávání a nakazoval očkování,“ říká. 
 
 
Tímto svým krokem chce vyslat jasný vzkaz, že politiku a politiky změníme pouze za předpokladu, že na současnou situaci nerezignujeme a aktivně se do dění sami zapojíme.
 
„To znamená buď přímou účast na volebních kandidátkách, nebo alespoň vysokou volební účast, kdy nedáme svůj hlas vyčpělým dinosaurům či politickým rychlokvaškám, ale skutečné alternativě, postavené na lidech, které dobře známe a víme, že jsou reálně ochotni a schopni pomoci tomu, aby se nejen v našem kraji žilo lépe,“ dodal na závěr. 
 
 
Pozn. redakce: 78,921 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Libavé se cvičí Ukrajinci. „Dopředu říkáme, že nechceme tvořit žádnou paniku,“ řekla nám starostka

13:03 V Libavé se cvičí Ukrajinci. „Dopředu říkáme, že nechceme tvořit žádnou paniku,“ řekla nám starostka

„Naši obyvatelé jsou zvyklí na výcviky různých armád.“ ParlamentníListy.cz oslovily obce, které sous…