Já nikoho nezradil, vzkazuje Pavel Telička. Babiš je prý dobrý v PR, ale to je tak všechno

26.11.2018 19:43 | Zprávy

Europoslanec Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu, se brání nařčení, že by někoho zradil, když se nerozešel s premiérem Andrejem Babišem a jeho hnutím ANO právě v dobrém. To hnutí ANO se prý do značné míry odklonilo od ideálů, kterým Telička zůstal věrný. Popsal také, jak se evropští politici dívají na trestně stíhaného českého premiéra.

Já nikoho nezradil, vzkazuje Pavel Telička. Babiš je prý dobrý v PR, ale to je tak všechno
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na besedě se studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

„Já rozhodně nikoho nezradil. ANO se výrazně odklonilo od svého původního étosu, a především volebního programu, který jsem s kolegou Ježkem sepsal a který byl bez připomínek schválen. Pokud někdo někoho zradil, tak vedení ANO své liberální voliče, kteří chtěli prosazovat zmíněný program. Spolupráci jsem ukončil až po mnoha rozhovorech a jednáních, jak o (ne)realizaci programu, tak i některých záležitostech p. Babiše. Pokusů o hledání řešení bylo hodně, ale na dohodu je zapotřebí vůle obou stran,“ zdůraznil hned na úvod on-line chatu serveru Aktuálně.cz.

Pokud bude v evropských volbách v příštím roce za někoho kandidovat, jistě to nebude za některou ze současných stran.

Pokud jde o to, jak je v EU vnímán Babiš coby trestně stíhaný premiér, podle Teličky nelze zastírat, že je trestní stíhání jednoznačnou Babišovou slabinou. Babiš se sice snaží tvářit jako aktivní politik, jenže otázkou je, kam jeho aktivity směřují.

„Je celkem zřejmé, že trestně stíhaný politik má v jednáních na špičkové úrovni určitý handicap. Nikdy nebude mít stejné postavení jako člověk stejných kvalit, který není stíhán. Souhlasím s tím, že premiér Babiš se snaží být v mezinárodních vztazích velmi aktivní. To jsem ostatně očekával. Má drive, je jazykově vybavený. Je však také člověkem silně zaměřeným na PR, umí prodat vše, co dělá. Mě však zajímá efekt skutečné politiky. A tady vidím jednoznačný rozpor mezi aktivitou, jeho váhou, ale především efektem. Ptejme se, co se daří zrealizovat, jak komplexní politiku má, jaký efekt to přináší. A tady je to už horší. EU není o migraci a reverse charge. Na určitém jednání minulý týden se ukázalo, že premiér chce mít minimalistické předsednictví ČR v EU v roce 2022, a dokonce nechce, aby ČR měla vlastní priority. Prostě, je to mělké, bez priorit, bez výsledků,“ napsal Telička. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít dopad atentát, který byl na předvolebním mítinku v…