Jako bývalý novinář se Jiří Ovčáček vyjádřil i k práci některých tuzemských médií. Čte prý všechna média. Pokud se však jedná o klasická média, tam je kritičtější. U nich prý dochází k jakémusi aktivismu. Projevit názor v komentáři je přirozené, pokud se ale názor novináře objeví ve zpravodajském článku, není to dobře. „Tu nemají rádi prezidenta, tu Andreje Babiše a s přibývajícími volebními výsledky za posledních deset let roste nespokojenost novinářů a projevuje se to jejich aktivistickou novinařinou, které jsem odpůrcem. Proto jsem velmi kritický třeba k České televizi,“ uvedl prezidentův mluvčí.
Problém má prý s objektivitou ČT. „Ono to vychází z toho, že v redakci zpravodajství nejsou většinově rádi za to, jak dopadly volby, a dávají to dost ostentativně najevo. V redakci ale nejsou hloupí, a když uspořádají debatu, tak si tam pozvou politiky z různých stran a potom můžou říkat, že je to pluralitní a dodržují určitá pravidla. Potíž je v tom, že všichni politici z pozvaných stran mají stejný názor,“ všímá si Ovčáček.
Na druhou stranu podle něj Česká televize nemá žádný vliv. To, čeho se dopustila před prezidentskou volbou v roce 2013 a 2018 a před parlamentními volbami 2017, ji v očích veřejnosti podle Ovčáčka natolik diskvalifikovalo, že dnes ji nikdo nebere vážně. „Já se vždy bavím, když Nora Fridrichová napíše na Twitter, že měla 820 tisíc diváků. Tak kde je těch 820 tisíc voličů, kteří volí opoziční strany? Nejsou. Je to o tom, že Česká televize dává jasně najevo svůj politický názor,“ je si jistý Zemanův mluvčí. Příkladem může být prý také americká volební noc, kdy vyhrál Donald Trump. „Chvíli to vypadalo, že se zhroutí Kavčí hory a redaktoři spáchají hromadnou sebevraždu,“ podotkl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab