Já zabil Kuciaka, přiznal se policistům bývalý voják. Ta podezřívala jeho bratrance od policie

11.04.2019 22:40

Kauza zavražděného slovenského novináře Jana Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové se dostává do dalšího dějství. K jejich zastřelení se ve čtvrtek přiznal bývalý profesionální voják Miroslav Marček, informovala ČTK.

Já zabil Kuciaka, přiznal se policistům bývalý voják. Ta podezřívala jeho bratrance od policie
Foto: Facebook
Popisek: Zavražděný novinář Ján Kuciak
reklama

Bývalý profesionální voják Miroslav Marček byl obviněn v září spolu s dalšími několika podezřelými. Byli mezi nimi i jeho bratranec a bývalý policejní vyšetřovatel Tomáš Szabó, podnikatel Zoltán Andruskó a podnikatelka Alena Zsuzsová, která údajně pracovala jako tlumočnice z italštiny pro kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera.

Nové informace média hodnotí jako zvrat ve vyšetřování. Dosud se totiž myslelo, že Marček byl pouze řidičem, který na místo přivezl jiného obviněného, a sice Tomáše Szabóa, a že střílel právě Szabó. Poslední informace nasvědčují, že role tedy byly opačné.

Policie Miroslava Marčeka vyslýchala ve čtvrtek a ten se přiznal, že onen večer 21. února 2018 v jejich domě v obci Vel’ká Mača střílel právě on. Minulý týden se měl podle serveru Marček přiznat i k jiné vraždě z roku 2016, kdy měl údajně spolu se Szabóem zavraždit podnikatele Petra Molnára.

Oba bratranci pocházejí z Kollárova, malé obce na jihovýchodě Slovenska, kde je policie také zatkla. Z objednání vraždy Jána Kuciaka slovenští vyšetřovatelé v březnu obvinili podnikatele Mariána Kočnera.  Policie nepochybuje, že Kuciakova vražda přímo souvisela s novinářovou prací. 


 


 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…