Jágr: Fridrichová na ČT vytáhla jeho otce. Prý je tu problém, možná náhoda

06.05.2019 7:32

Prezidenta Miloše Zemana doprovázel do Číny také hokejista Jaromír Jágr, který za svou cestu následně sklidil kritiku. Český hokejový idol si tam potřásl rukou s prezidentem komunistické Číny a dostal titul ambasadora čínského hokeje. Jaromír Jágr v rozhovoru médiím řekl, že byl vychován, aby uznával autority. A za pozvání k prezidentu Si Ťin-pchingovi je rád. S hokejistou se kdekdo rád vyfotil. Včetně hradního kancléře. Fotka ale není to jediné, co je spojuje. O celé věci pojednával včerejší pořad 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové.

Jágr: Fridrichová na ČT vytáhla jeho otce. Prý je tu problém, možná náhoda
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr

Hráč s číslem 68 si skutečně potřásl pravicí s generálním tajemníkem čínské komunistické strany, prezidentem Si Ťin-pchingem. Toho čínská média titulují vládce lidu. Po loňské změně ústavy může být v čele státu neomezeně dlouho. Pod jeho vedením se poměry v Číně ještě zhoršily. Svoboda slova neexistuje. Stále naopak existují političtí vězni i tresty smrti. Čína je v podezření, že obchoduje s jejich orgány. Muslimskou menšinu Ujgurů drží v táborech. Jaromír Jágr říká, že jel do Číny propagovat dobrou věc, tedy hokej. A to kvůli zimní olympiádě v Číně v roce 2022.

Anketa

Zaslouží si Jaromír Jágr od Zemana vyšší státní vyznamenání, než jaké dosud má?

hlasovalo: 11539 lidí

„Ty špatné komentáře jsou k tomu, že jsem jel do Číny, nebo jen kvůli tomu, že jsem jel s prezidentem Zemanem? Některé komentáře mě hrozně překvapují, protože já si nemyslím, že jsem udělal něco špatného. Já tam jel jako sportovec,“ poznamenal ke své cestě Jágr.

Původní text ZDE.

„On si toho musel být dobře vědom, že bude vystaven kritice. Protože ne všichni schvalují Miloše Zemana. Ne všichni schvalují jeho časté návštěvy do Číny. Takže on si, myslím, platí tu cenu za tuto prezidentskou návštěvu v Číně,“ zmínil politolog Miloš Brunclík. 

Následně se pořad věnoval fotografii, s níž se pochlubil kancléř Vratislav Mynář, jenž stál po boku slavného hokejisty. Úspěšného sportovce ale s Hradem a kancléřem spojuje víc než tento snímek. Jágrovi rodiče jsou spjati s firmou, kterou vyšetřuje policie právě kvůli zakázce pro Hrad. Stavební firma Energie, kterou spoluvlastní Jaromír Jágr starší, je totiž stíhaná za stamilionovou manipulaci zakázky v sídle prezidenta. Jedná se konkrétně o zakázku od Lesní správy Lány na zpevnění okolí vodní nádrže Klíčava v lánské oboře za 191 milionů korun.

„Já o tom nevím nic, protože marodím druhý rok,“ uvedl spolumajitel společnosti Energie – stavební a báňská Jaromír Jágr starší. „Se samozřejmě nabízí to propojení, které mě hned napadlo. Tedy že prostě to nemusí být úplně náhoda. Ale samozřejmě to náhoda být může. Těžko, těžko říct, proč se spolu oba dva pánové fotí,“ poznamenal k snímku redaktor MF Dnes Lukáš Valášek.  

Jaromír Jágr starší však žádnou souvislost nevidí, Jágr mladší se podle jeho slov fotí se stovkami lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo

20:00 Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo

Na vzpomínkové akci k uctění obětí nacistické perzekuce na Národním hřbitově v Terezíně promluvil i …