Jak došlo k úniku nahrávek? zodpovídá se BIS poslancům

21.03.2012 14:06

BIS bude muset na kobereček kvůli kauze nahrávek lobbisty Romana Janouška a bývalého primátora Pavla Béma. Záznam v roce 2009 získala firma ABL a Bezpečnostní informační služba je podezřelá, že jim k nim pomohla. Okolnosti úniku informací bude muset poslancům vysvětlovat její šéf Jiří Lang.

Jak došlo k úniku nahrávek? zodpovídá se BIS poslancům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bém

„Chceme, aby nám vysvětlil, jak se to mohlo stát. Pokud se ukáže, že nahrávka skutečně pochází z BIS, jde o závažný únik informací,“ řekl člen komise pro kontrolu BIS František Bublan v ČT.

Stopy směřují k BIS. Odposlechy vznikly v roce 2007, kdy se BIS na Janouška zaměřovala při zkoumaní všech aktivit hlavních lobbistů v zemi. Firma založila svazek SPIS, kam ukládala odposlechy povolené vrchní soudem.

Kde k úniku došlo?

Bublan ale připouští, že nahrávku mohla ABL získat bez cizí pomoci. „Tímhle to možná jen zakrývají,“ dodává Bublan. Poslední variantou, kde by mohlo k úniku dojít je telefonní operátor, který pro BIS odposlechy dělal.

Nahrávky odkrývají, jak obrovský vliv měl Janoušek na vedení magistrátu. „To bylo obecně známo, že mají nadstandardní vztahy a dohazují si kšefty,“ dodal Bublan.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Tomio Okamura byl položen dotaz

Fakt si myslíte, že jsou Ukrajinci nacisti?

Proto, že se brání a brání svou zem nebo proč? Vy byste ČR nebránil, kdyby bylo potřeba? A nejsou Ukrajinci spíš hrdinové?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Porucha u KB: Klient učinil bance nabídku, jakou ještě nezažila

11:12 Porucha u KB: Klient učinil bance nabídku, jakou ještě nezažila

Kdo se chtěl v pondělí dostat k penězům na svém účtu u Komerční banky, ten ji s největší pravděpodob…