Jak na vši? Zábaly hlavy a olejové pololázně, radí Heger

15.12.2011 18:43

Vši na školách pronikly na jednání sněmovny. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) doporučil na boj proti těmto parazitům účinné prostředky lidového léčitelství, konkrétně zábaly hlavy a olejové pololázně. Ministerstvo podle něj v současné době nemá informace o hromadném výskytu vší. Podotkl, že ani v rámci direktiv EU o hlášení epidemií "vši nejsou sledovány".

Jak na vši? Zábaly hlavy a olejové pololázně, radí Heger
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger
reklama

Heger tak reagoval na dotaz poslankyně KSČM Ivany Levé, podle níž se vši na školách množí a rodiče na prostředky proti nim musejí utrácet velké sumy. "A to jen kvůli tomu, že se jiní rodiče o své děti nestarají anebo ne dostatečně," poznamenala Levá. V některých základních a mateřských školách se tak podle ní vši vyskytují celoročně. Ministra žádala o radu, jak pomoci školám s tímto "neřešitelným" problémem.

Ministr řekl, že na opakovaný výskyt je nejlépe upozornit místní hygieniky a spolupracovat při zásahu s pediatry. "Opravdu neexistuje nějaké totální řešení, které by bylo nějak jednoznačné," poznamenal.

Heger také uvedl, že výskyt vší je spíše esteticko-sociální problém nežli problém zdravotní. Podotkl, že vši nepřenášejí žádná významná onemocnění. "Problém se zcela periodicky vrací a myslím si, že jsme si ho všichni užili buď sami se sebou, nebo se svými dětmi. Já tedy rozhodně ano," přiznal ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…