Jak to tedy bylo u Klause a co teď s "Bobo": Hovoří účastník schůze na zámečku

2. 9. 2013 13:20

Někdejší poslanec za ODS a rebel Tomáš Úlehla na sociální síti Facebook poděkoval Suverenitě Jany Bobošíkové za to, že usnadnila vznik uskupení „Hlavu vzhůru!“. Současně však varoval, že ne všichni zástupci hnutí sdílí politický program Suverenity Jany Bobošíkové. Zástupce uskupení pojí prý toliko snaha navrátit české politice důstojnost.

Jak to tedy bylo u Klause a co teď s "Bobo": Hovoří účastník schůze na zámečku
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Tomáš Úlehla

„Členové bloku Hlavu vzhůru! nesdílí společný program se Suverenitou, ale mají společný cíl - navrátit naší politice důstojnost a co největší důvěryhodnost při deklarované snaze sjednotit českou pravici, ale především srozumitelně vysvětlit, jakou cestou by se měla naše země vydat k nápravě dosavadní neutěšené situace,“ napsal Úlehla.

Exposlanec se prý zúčastnil tolikrát zmiňovaného setkání s Václavem Klausem a jako přímý účastník chápe jisté rozpaky nad různými interpretacemi závěrů z proběhnuvší schůzky v sídle Klausova institutu na zámečku na Hanspaulce. Navzdory tomu, že exprezident Václav Klaus vyslal Janě Bobošíkové varovný signál, že nedal své jméno k volnému užití, ocenil Úlehla skutečnost, že díky Suverenitě byla registrace nového hnutí podstatně snazší, než by tomu bylo bez této strany.

Co přesně napsal Tomáš Úlehla na Facebooku:

1. Jako přímý účastník setkání s Prof. V. Klausem vnímám jeho rozpaky z následné prezentace (desinterpretace) průběhu a závěrů pracovní schůzky.
2. Jsem rád, že již existující subjekt Suverenita umožnil naplnit literu zákona a svojí záštitou splnil podmínky pro registraci nového subjektu na politické scéně bez náročného shánění podpisů v mimořádně krátkém časovém intervalu.
3. Členové "bloku" Hlavu vzhůru nesdílí společný program se Suverenitou, ale mají společný cíl - navrátit naší politice důstojnost a co největší důvěryhodnost při deklarované snaze sjednotit českou pravici, ale především srozumitelně vysvětlit, jakou cestou by se měla naše země vydat k nápravě dosavadní neutěšené situace. T-rebel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…