Jakl na Hradě znovu ochutná sto piv

05.06.2013 10:35

Někdejší tajemník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl si pochvaluje, že z Hradu nezmizel festival malých pivovarů ani po příchodu nového prezidenta Miloše Zemana, o němž je známo, že preferuje slivovici.

Jakl na Hradě znovu ochutná sto piv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl, tajemník bývalého prezidenta Klause
reklama

„Možná si leckdo z vás myslí, že po mém odchodu z Hradu je toto posvátné místo okupováno jen becherovkou a slivovicí. Ale není tomu tak. Něco přetrvalo. Loni založený festival Pivo na Hrad má své pokračování i v nové době. A je to festival ohromný, nabídkou kvalitních piv u nás možná největší,“ upozorňuje Jakl na svých osobních webových stránkách.

Na festivalu se představí šedesát minipivovarů a návštěvníci se mohou těšit na více než sto druhů piv. Letos festival proběhne 14. a 15. června a Jakl zájemce láká s tím, že za 300 korun mohou ochutnat, co je jim libo. On prý dorazí určitě.

Již před rokem si Jakl festival chválil především proto, že pomáhá propagaci méně známých piv z různých koutů Čech i Moravy. Právě malé pivovary jsou totiž podle Jakla stále více pod tlakem - a to jak legislativy, tak velkých pivovarů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…