Jakub Janda: Huawei platila za špionáž! Důkazy má FBI

29.01.2019 14:47

Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda bije na poplach. FBI má prý informace o tom, co se děje mezi firmou Huawei a čínskou vládou.

Jakub Janda: Huawei platila za špionáž! Důkazy má FBI
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před časem vydal varování před produkty čínských firem Huawei a ZTE. Předseda vlády Andrej Babiš se zlobil, že úřad informoval širokou veřejnost předtím, než předal informace vládě. Pochyboval navíc, zda má úřad své varování dostatečně podloženo. Obratem však dodal, že česká vláda bere varování českých úřadů vážně.

Prezident Miloš Zeman poté v televizi Barrandov varoval, že postup českého úřadu může poškodit zájmy českých firem v Číně. Šéf komunistů Vojtěch Filip poté vyrazil do Číny a po návratu do České republiky označil varování českého úřadu za naprosto nesmyslné.

Analytik think-tanku Evropské hodnoty však předkládá na firmu Huawei trochu jiný pohled než prezident Zeman a komunista Filip. Dovolává se přitom amerického Úřadu pro federální vyšetřování (FBI).

„FBI má důkazy o tom, že čínská firma Huawei tajně platila příplatky svým zaměstnancům za špionáž. To je zásadní zpráva. Pořád chce někdo předstírat, že Huawei nerovná se špionáž pro Čínu, jak jí přímo ukládá veřejně dostupný čínský zákon? Je to ta samá firma, kterou západní svět vykopává ze své kritické nebo, obecně, státní infrastruktury, protože jde o prodlouženou ruku čínských zpravodajských služeb,“ napsal Janda na sociální síti Facebook.

Pokud někdo pochybuje o tom, jak se opravdu chová firma Huawei, stačí, aby se podíval na to, že v Polsku byl zadržen pracovník místní pobočky a v Africe, kde Čína postavila sídlo Africké unie, firma Huawei nechala tuto budovu odposlouchávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…