Jakub Janda vládě: Reklamujte čínský šunt! Po krizi vám to sečteme. Nemám slušných slov. Kecy, že to Čína zvládla

30.03.2020 9:47

Lobbista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu pustil do vlády Andreje Babiše (ANO), která podle něj mimo jiné absolutně selhala v otázce zabezpečení domovů důchodců kvůli koronavirové pandemii.

Jakub Janda vládě: Reklamujte čínský šunt! Po krizi vám to sečteme. Nemám slušných slov. Kecy, že to Čína zvládla
Foto: Facebookový profil Jakuba Jandy
Popisek: Analytik Jakub Janda
reklama

„Neschopnost metodicky a materiálně zabezpečit domovy důchodců ještě měsíc po vypuknutí pandemie je politický zločin této vlády, který bohužel dost pravděpodobně může stát hodně naprosto zbytečně mrtvých lidí. Až horká fáze této krize za čas pomine, tak bude třeba politicky sečíst účty. Platíme si politiky za to, aby byli dobrými manažery veřejných politik a věcí, které jsme jim jako občané svěřili. Tohle je absolutní selhání,“ poznamenal Janda předevčírem. 

„Nemám slušných slov. Tahle vládní fraška už musí skončit. Téhle zemi hrozí mnoho zbytečně mrtvých, ale ministři se chovají jak malé děti,“ rozhorlil se pak nad twitterovou hádkou ministrů vnitra a zdravotnictví Jana Hamáčka a Adama Vojtěcha.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30573 lidí

Další příspěvek Jakuba Jandy nese název „Čínský tunel pokračuje“. „Nizozemská vláda si objednala přes 1,3 milionu zdravotnických ochranných prostředků FFP2 z Číny. Přišlo jim prvních 600 000 kusů v tak špatné kvalitě, že je nizozemská vláda hodlá Číně reklamovat a vrátit. Stejné šunty poslala Čína například na Slovensko, do Turecka, Ukrajiny, do Španělska. Slyšeli jste o tom, že by česká vláda ty čínské šunty reklamovala a vracela? Já taky ne. Stále se čínským komunistům klaní, místo aby hájili zájmy svých zdravotníků a veřejných rozpočtů. Rád bych časem věděl, kolik z tohoto tunelu českých veřejných peněz bude mít skupina lidí okolo Jaroslava Tvrdíka, na kterého otevřeně vsadil ministr vnitra Hamáček,“ uvedl Janda. 

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25922 lidí

„Víte, co udělala malá Gruzie, jakmile se dozvěděla, že čínské rychlotesty jsou nám dneska prakticky k ničemu, jak je tolik evidentní z Česka, Slovenska, nebo Španělska? Okamžitě tuto objednávku zrušila. Stejně jako to udělali Nizozemci s nekvalitními ochrannými pomůckami FFP2. Poslali je zpět a tento čínský business (nejde o pomoc, ta bývá zadarmo) skončili. Co dělá česká vláda? Dále se klaní čínským komunistům bez ohledu na kvalitu čínských dodávek, za které vyhazujeme miliardy korun z našich veřejných peněz,“ sdělil Janda.

„Pamatujete na ty kecy, jak Čína zvládla pandemii? Samozřejmě, že to není pravda. Britská vláda si myslí, že Čína o číslech svých nakažených lže: dle Britů je v Číně 15x–40x více nakažených, než uvádí oficiální čínské statistiky. Čína lže o pandemii, stejně jako sovětská vláda lhala o tragédii v Černobylu,“ dodal pak také Janda.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi vyhrají, když si nekleknou. Limberský naplno, facka Skotům

14:52 Češi vyhrají, když si nekleknou. Limberský naplno, facka Skotům

Politika do sportu nepatří, takoví názor v rozhovoru na Primě pověděli bývalí fotbalový reprezentant…