Jakuba Jandu mrazí

14.06.2018 9:32

Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda nabádá k tomu, abychom sledovali věci, které jsou opravdu důležité.

Jakuba Jandu mrazí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

„Rusko dlouhodobě používá energetiku jako nástroj geopolitického vlivu, díky kterému si často může zavázat značnou části místního politického establishmentu a provádět strategickou korupci. Známé příklady jsou z Německa, Maďarska, Ukrajiny, nebo Srbska,“ poznamenal Janda.

„Proto logicky faktický zástupce ruských zájmů v ČR Martin Nejedlý už několik let lobbuje za to, aby megatendr na rozšíření Temelína dostal Rosatom, tedy ruská státní společnost sloužící přímo Putinovi a jeho okolí. Nebo aspoň aby v tom měl co největší roli, která pak znásobí ruský vliv v Česku skrze balíky peněz, které sem budou z Ruska přicházet na různé služby a službičky,“ dodal dále Janda. 

A podotkl, že když se člověk na dnešní českou situaci podívá očima z Moskvy, zjistí, že ruská účast ve strategické zakázce na Temelín je to hlavní, o co se hraje. „Referendum o vystoupení ČR z EU Moskva jen tak nedostane, Zemana už dávno má, stejně jako komunisty a zoufalce z SPD. Na dalších se pracuje, proto Zdeněk Zbytek minimálně od roku 2013 vozil Jiřího Zimolu do Ruska,“ sdělil Janda. 

„Hrad tlačí premiéra, aby mu v Temelínu ustoupil. O to je důležitější informace, že ministrem průmyslu a obchodu má být František Koníček, který za Zemanovce v minulosti kandidoval a patří do skupiny zástupců zájmů Hradu,“ sdělil dále Janda s tím, že Nejedlý si takto připravuje půdu pro to, aby Rusové ve strategické zakázce na Temelín sehráli důležitou roli. „Taky vás mrazí?“ zeptal se závěrem.

Celý příspěvek Jakuba Jandy:

Sledujme věci, které jsou opravdu důležité.

- Rusko dlouhodobě používá energetiku jako nástroj geopolitického vlivu, díky kterému si často může zavázat značnou části místního politického establishmentu a provádět strategickou korupci. Známé příklady jsou z Německa, Maďarska, Ukrajiny, nebo Srbska.

- Proto logicky faktický zástupce ruských zájmů v ČR Martin Nejedlý už několik let lobuje za to, aby megatendr na rozšíření Temelína dostal Rosatom, tedy ruská státní společnost sloužící přímo Putinovi a jeho okolí. Nebo aspoň aby v tom měl co největší roli, která pak znásobí ruský vliv v Česku skrze balíky peněz, které sem budou z Ruska přicházet na různé služby a službičky.

- Když na dnešní českou situaci podíváte očima z Moskvy, tak zjistíte, že ruská účast ve strategické zakázce na Temelín je to hlavní, o co se hraje. Referendum o vystoupení ČR z EU Moskva jen tak nedostane, Zemana už dávno má, stejně jako komunisty a zoufalce z SPD. Na dalších se pracuje, proto Zdeněk Zbytek minimálně od roku 2013 vozil Jiřího Zimolu do Ruska.

- Hrad tlačí premiéra, aby mu v Temelínu ustoupil. O to je důležitější informace, že ministrem průmyslu a obchodu má být František Koníček, který za Zemanovce v minulosti kandidoval a patří do skupiny zástupců zájmů Hradu.

Pan Nejedlý si připravuje půdu pro to, aby Rusové ve strategické zakázce na Temelín sehráli důležitou roli. Taky vás mrazí?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…