Jan Kraus a ministr Pelikán se včera takto vozili po Ransdorfovi

10.12.2015 10:05

Ke kauze komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa se v rámci pořadu Show Jana Krause vyjádřil i známý moderátor a herec Jan Kraus. Nejprve poukázal na několik kuriozit, aby následně konstatoval, že Ransdorf, podobně jako Václav Klaus, Miloš Zeman i Vladimír Dlouhý působil v Prognostickém ústavu. V této souvislosti podotkl, že možná došlo k mýlce a místo Prognostického by se ústav měl nazývati Diagnostickým. Své si řekl i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Jan Kraus a ministr Pelikán se včera takto vozili po Ransdorfovi
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

„Žijeme teď všichni aférou Ransdorfa, to se nedá minout, že jo. To je přece jenom událost, která se v osadě jen tak neodehraje. A ještě je to napojený na bratry Slováky, takže nádhera. Je to v podstatě takovej vánoční dárek,“ uvedl Kraus diváky do děje s tím, že on osobně kauzu sleduje pečlivě, a tak může poukázat na několik zajímavostí.

Moderátora hned zkraje ohromila suma, která má být uložena na kontě švýcarské banky. Devět miliard je totiž prý rozpočet slovenského hlavního města Bratislavy. Zajímavé je prý rovněž sledovat vyjádření komunistického europoslance, který si protiřečí. Kraus poukázal na to, že Ransdorf se nejprve hájil, že se s podklady o údajném dědictví dobře seznámil, aby se hned následující větou shodil, když prohlásil, že podklady viděl těsně předtím, než šel do banky.

Kuriózní je dle moderátora i skutečnost, že komunistický europoslanec šel do banky s osobami, které byly v minulosti trestně stíhané. „Je vidět, že si dlouho vybíral, s kým pojede do Švýcarska,“ rozesmál Kraus diváky.

Moderátor také příliš nevěří, že se Ransdorf vložil do případu proto, aby navázal vztahy mezi údajným dědicem a bankou, která s ním prý nekomunikuje jinak než bankovními výpisy. Kraus podotkl, že on má také v bance uložené peníze a s peněžním ústavem žádné vztahy celkem nepěstuje. Chodí mu prý jenom výpisy.

Za kuriozitu považuje moderátor i skutečnost, že Ransdorf „objevil“, že ve Švýcarsku má bankovní sektor a policie ohromnou moc. „Myslím, že je možný, že se ve švýcarský bance dozvěděli, že jim do budovy vniknul komunista. A na to je Švýcarsko opatrný. Protože kdyby byli ve Švýcarsku komunisti jako tady, tak by Švýcarsko nebylo Švýcarskem. To oni si pohlídaj,“ glosoval Kraus.

„Ale celá kauza je unikátní ještě v tom, že pan Ransdorf je taky z Prognostickýho ústavu. To je Zeman, Klaus a Ransdorf. Ještě Dlouhý je odtamtud. Dva už se stali prezidentama, hrozí Ransdorf, Dlouhý je v záloze … ten ústav nám byl čert dlužnej. A mně ještě napadlo, jestli nedošlo k mýlce, v tom názvu, jestli to neměl být místo Prognostického ústavu Diagnostický ústav,“ konstatoval Kraus.

Do komunistického europoslance si moderátor rýpl ještě jednou v rubrice „Stalo se“. Poukázal na to, že na Facebooku se objevila falešná titulní stránka časopisu Forbes, na které je podobizna Miloslava Ransdorfa s titulkem „najbohatší“. „Podle posledních informací se poslanec Miloslav Ransdorf nenachází na Krymu, nýbrž se chystá do krimu,“ objevilo se prý také na sociálních sítích, kde koluje i jedna z verzí dokumentů, které mohl europoslanec předložit švýcarské bance. Ručně je na ní nakreslena podobizna Ransdorfa, k tomu je připsána částka 350 milionů eur a pravost dokumentu je stvrzena třemi křížky místo podpisu. „Pařba ve Švýcarsku,“ stojí na dalším počinu lidové tvořivosti. „Vidíte, že minimálně té tvořivosti to prospělo. Prostě v osadě dlouho taková událost nebyla,“ lakonicky konstatuje Kraus. 

Ve šprýmování na účet Miloslava Ransdorfa pokračoval moderátor i na úvod rozhovoru s ministrem spravedlnosti za hnutí ANO Robertem Pelikánem. „Přišel jste, pane ministře, jako na zavolanou, protože tu řešíme rozdíl mezi českým a švýcarským právem. U nás, jak jsem se dočetl, se obvinění nejprve sděluje, Švýcaři vás rovnou považují za obviněného, když s vámi policie zahájí vyšetřování,“ zahájil Kraus rozhovor s ministrem spravedlnosti.

Pelikán odvětil, že podle toho, co slyšel, švýcarští vyšetřovatelé Ransdorfovi leccos sdělili. Také prý ale četl, že s nimi český europoslanec celou dobu mluvil německy a nechtěl tlumočníka. „On možná sám neví, co tam vyřídil,“ rýpnul si Kraus zvesela do Ransdorfa, načež ministr spravedlnosti přitakal, že to nelze vyloučit.

Na druhou stranu, určitý obdiv k tomu muži mám, protože je to fascinující po všech jeho zkušenostech, kdy naletěl řadě lidí, kteří ho připravili o velkou část majetku, pořád má v sobě neutuchající iniciativu podnikat něco dalšího. Teda kromě toho, že koupil Picassa za 300 tisíc a myslel si, že je pravej,“ navázal Kraus. „Nevím, jestli to v tomto případě nebyl promyšlený tah a ideologická diverze,“ podotkl Pelikán s tím, že Ransdorf chtěl patrně zasáhnout kapitalismus v jeho srdci. „Druhá věc je, že on sám říká, že někomu šlápl na kuří oko. Je možný, že se po roce zjistí, že to bylo jeho vlastní kuří oko,“ kontroval Kraus, čímž rozesmál diváky ve studiu i svého hosta.

Videa ke zhlédnutí ZDEZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš je ostuda! Pospíšil hřímal, Benešová ho uťala: Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?

12:31 Babiš je ostuda! Pospíšil hřímal, Benešová ho uťala: Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?

V nedělní Partii televize Prima se spolu utkali ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová…