Jarolím z VV: Peake se od nás odtrhla kvůli tunelování ministerstva dopravy

7. 8. 2012 8:45

Místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím obviňuje ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM) z krytí korupce. Prý se jedná až o miliardy korun z tunelování Českých drah (ČD), Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Naráží také na kauzu dálnice D47, kvůli které už Jarolím podal trestní oznámení na společnost EUROVIA a bývalé manažery ŘSD.

Jarolím z VV: Peake se od nás odtrhla kvůli tunelování ministerstva dopravy
Foto: tan
Popisek: Tomáš Jarolím

Podle Jarolíma měl Dobeš hlasitě volat po potrestání viníků zodpovědných za stav dálnice D47. Místo toho se všichni dočkali jen tiché deklarace „musí se to opravit“. Jarolím se teď utěšuje alespoň tím, že se policie zabývá jeho trestním oznámením.

Motivací Pavla Dobeše je jednoznačně zisk

Jarolím znovu upozorňuje na podivné transakce na SŽDC a Českých drahách, které také dosáhly miliardové výše. Kvůli tomu už požadoval odvolání generálního ředitele ČD Petra Žaludy a také náměstka ministra dopravy Lukáše Hampla z dozorčích rad ŠZDC a ČD. „Budu požadovat trestně právní zodpovědnost od všech zúčastněných včetně ministra Dobeše,“ napsal Jarolím v tiskovém prohlášení.

„Mám-li pochybnosti o motivaci mnoha politiků na naší politické scéně, pak rozhodně nepochybuji u ministra dopravy Dobeše. Jeho motivaci vnímám zcela jasně – není jí bohužel služba občanům, ale jednoznačně zisk,“ míní místopředseda VV.

Ministr dopravy by měl být odvolán za jeho tendence pustit žilou rozpočtu

Odštěpení politické platformy LIDEM je pak údajně výsledkem snahy VV zabránit tunelování ministerstva dopravy.

Dobeš by tedy neměl být odvolán za problémy s centrálním registrem aut, ale za „dovednost a tendence pustit žilou rozpočtu ministerstva dopravy“ ve všech zmíněných případech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...

20:00 Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...

Premiér Andrej Babiš (ANO) se po podvečerním jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech jal před…