Jaromír Balda: Nejsem terorista, jsem vlastenec

06.07.2021 13:07

Odsouzený český terorista Jaromír Balda si odseděl 2 roky a 8 měsíců. Teď už je doma a rozhodl se promluvit s novináři. Nejsem terorista, ale vlastenec.

Jaromír Balda: Nejsem terorista, jsem vlastenec
Foto: Printscreen vysílání ČT
Popisek: Důchodce Jaromír Balda před soudem

Senior Jaromír Balda v roce 2017 pokácel ve středních Čechách na koleje stromy a působil tím vykolejení dvou vlaků. Na místě zanechal vzkazy psané lámanou češtinou, kde se odvolával na islám. Chtěl vyvolat dojem. že muslimští fanatici chtěli v Česku spáchat teroristický útok. Jenže policisté odhalili pravdu a tak byl za teroristický čin odsouzen sám Balda. Může být rád. že jen zázrakem se při jeho teroristickém činu nikdo vážně nezranil či nezemřel.  

Anketa

Která volební strana předvedla zatím NEJHORŠÍ kampaň?

2%
10%
1%
4%
0%
hlasovalo: 15209 lidí

Po odpykání dvou třetin trestu byl po 2 letech a 8 měsících podmínečně propuštěn na svobodu. Teď se rozhodl promluvit s novináři ze serveru Seznam Zprávy.

„Nechtěl jsem nikoho zranit ani zabít. Já jsem učinil sám vůči sobě, co jsem chtěl udělat - zmobilizovat vás všecky. Já jsem si jen představil, když to začalo bouchat a začalo podřezávání ve Francii, v Německu, že tohle se nám sem všechno navalí. Já se cítím jako vlastenec. Já si myslím, že terorista je ten, kdo prosazuje nějakou svou přiblblou ideologii, kterou teda ostatní odmítají, nebo je terorista ten, kterej je lupič,“ vyjevil svůj názor.

Doufal, že svými činy přiměje média psát o tom, že islámští teroristé už jsou mezi námi a je třeba mít se na pozoru. „Já jsem nemyslel na sebe, já myslel na deset milionů českejch lidiček, na jejich kulturu,“ pravil.

Svého činu prý nelituje. Lituje jen toho, že kvůli tomu musel do vězení.   

Dnes tvrdí, že jako technik, který má čtyřicetiletou praxi, prý pokácel strom tak, aby se nikomu nic nestalo. Dnes ale přiznává. že to, že se nikomu nic nestalo, bylo dílem náhody a štěstí.

Před nástupem trestu prý sympatizoval s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, ale v posledních volbách volil Babiš. „A budu zase asi volit Babiše,“ prozradil.  

Ve svých 74 letech má Balda soudně nařízenou ambulantní léčbu na psychiatrii.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…