Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...

22.04.2019 15:54

V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude muset došlápnout na krajské a městské nemocnice. Také odsoudil vtípek předsedy ODS na adresu poslankyně Majerové Zahradníkové: „Tahleta legrácka je na úrovni žáka pátý třídy základní školy, který se do tý školy dostal podle mě díky inkluzi.“ A kdo může za to, že stoupá počet požárů? Kalousek.

Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal  do školy jen díky inkluzi...
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup v pořadu Moje Zprávy

Na začátek se Soukup věnoval zdravotnictví. Dle ministra zdravotnictví a průzkumu, který si nechal udělat, si pouze jedno z 46 krajských zařízení nemůže dovolit navýšit platy sester, takže peníze na zvýšení jsou. A platy sester měly dle slibů ministra vzrůst až o 7 tisíc korun. Ale podle odborů došlo ke zvýšení pouze o jeden až dva tisíce a některým sestrám nebyla mzda zvýšena vůbec. Jediné nemocnice, kde došlo ke zvýšení o slíbených 7 tisíc, byly dle Soukupa ty, které přímo řídí ministerstvo. Moderátor dodal, že na ostatní nemocnice si ministr Vojtěch bude ještě muset došlápnout, ale když ho nemocnice či kraje a města, která je spravují, nebudou chtít poslechnout, tak ho prostě neposlechnou a nebude s tím moci nic dělat.

Anketa

Je útok na Dominika Feriho důkazem o zhrubnutí české společnosti?

5%
95%
hlasovalo: 11052 lidí

Dál se Soukup věnoval Fialově „vtipu“ na účet poslankyně Majerové Zahradníkové, která kvůli neshodám ohledně vyhození Václava Klause mladšího opustila poslanecký klub ODS. Fiala teoretizoval, že je asi do politika (dříve ODS) zamilovaná. „Tahleta legrácka je na úrovni žáka pátý třídy základní školy, který se do tý školy dostal podle mě díky inkluzi,“ prohlásil moderátor a dodal: „Takže pogratulujme ODS ke skvělému výběru předsedy. A zároveň jim projevme patřičnou soustrast, protože na dalším kongresu ODS bude muset být přítomen speciální pořadatel, který vždycky, když předseda Fiala začne říkat vtip, bude zvedat praporek, že se členové mají smát.“

Generální ředitel Barrandova také informoval, že vzrůstá počet požárů. A přišel s ironickou konspirační teorií: „Podle mě to dělá Mirda Kalousek. Kterej se v sobě snaží zapálit jiskru, kterou kdysi míval.“ A dal předsedovi poslaneckého klubu TOP09 radu, aby si přečetl knihu Jak zvládnout syndrom vyhoření. „Nejenom že si neublížíš, ale našim hasičům ulevíš od spousty práce,“ dodal.

Soukup také připomenul případ mladistvých, kteří v Karviné utýrali kočku. „Všichni moc dobře víme, že děti jsou čím dál tím agresivnější. Neustále voláme po tom, aby neměly neomezený přístup k brutálním televizním pořadům a televizním filmům a tak. Děti se totiž učí napodobováním. A pokud se v jednom kuse setkávají s násilím, co můžeme potom od nich čekat. Jenomže ono je to pohodlnější, zapnout dítěti na chvilku televizi nebo počítač, hlavně když od něj máme na chvilku pokoj,“ prohlásil moderátor. A dodal, že běžný život se slušností také nehemží, zvláště když sporstá slova člověk slýchá od politiků, kteří by nám měli jít vzorem. Soukup se také vymezil proti těm, kteří činu přihlíželi a nezasáhli. A ptal se, zda to tedy příště nebude nějaký umlácený důchodce.

V sekci „Volejte šéfovi“ se jeden z diváků ptal, zda na Barrandově bude u příležitosti voleb do europarlamentu dán prostor i osobnostem typu Benjamin Kuras nebo Tereza Spencerová a názorům, že by ČR měla z EU vystoupit. Soukup na to pravil, že pan Kuras ani Tereza Spencerová hosty zatím nebyli, hlavně proto, že jeho Aréna je pro kandidující politiky. „Já slibuju, že i těmto názorům dáme nějaký prostor. Najdeme pro ně platformu, aby mohly zaznít,“ přislíbil. Ale dodal, že je stoupencem reformy EU místo vystoupení z ní.

Fotogalerie: - Mírový pochod

Velikonoční mírový pochod v bavorském Ansbachu
Velikonoční mírový pochod v bavorském Ansbachu
Velikonoční mírový pochod v bavorském Ansbachu
Velikonoční mírový pochod v bavorském Ansbachu
Velikonoční mírový pochod v bavorském Ansbachu
Velikonoční mírový pochod v bavorském Ansbachu

Celý pořad ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…