Jaromír Štětina: Je mi líto, že se můj exkolega Honza Petránek stal částí prokremelské páté kolony. Nad Evropou se vznáší závan mnichovanství

06.02.2015 11:30

Jeden z nejostřejších českých kritiků Kremlu, europoslanec za TOP 09 a někdejší novinář Jaromír Štětina přiřadil na základě rozhovoru pro Radiožurnál novináře Jana Petránka do prokremelské a protiukrajinské páté kolony působící na území České republiky. Napsal to na svůj facebookový profil, kde také vyjádřil záměr připomenout šéfce unijní diplomacie závažnou skutečnost.

Jaromír Štětina: Je mi líto, že se můj exkolega Honza Petránek stal částí prokremelské páté kolony. Nad Evropou se vznáší závan mnichovanství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina

„Je mi líto, že se můj bývalý kolega Honza Petránek stal částí prokremelské a protiukrajinské páté kolony u nás. Je to skoro zákon: když dojde na lámání chleba, vyplouvá pravda na povrch,“ zveřejnil Štětina na sociální síti v reakci na výrok, který jeho někdejší kolega z novinářské branže pronesl v rozhovoru pro Radiožurnál.

Petránek v rozhovoru pro Radiožurnál hovořil o tom, že zabrání Krymu byl obranný tah, aby Rusko nepřišlo o nejdůležitější vojenskou základnu. „Ve chvíli, kdy pravý sektor a fašizující skupiny provedly převrat v Kyjevě, tak Rusko pochopilo, co pro ně znamená zpráva, že na Krymu tři ukrajinské společnosti budují komplex budov, aby se tam usadila CIA,“ řekl Petránek a dodal, že kdyby Putin nevpadl na Krym, do dvou let by ho podříznula jeho vlastní militantní skupina. Novinářovo tvrzení, že převrat v Kyjevě provedl Pravý sektor a fašizující skupiny, Štětina ve svém příspěvku výslovně vypíchl.

Celý Petránkův rozhovor k poslechnutí ZDE

Ukrajiny se týkal i další Štětinův komentář na sociální síti. Europoslanec v něm ocenil Litvu, která prý jako jediná ze zemí EU dala Ukrajině zbraně, a pokračoval tím, že v úterý odpoledne by měla být na plénu Evropského parlamentu přítomna šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová, které by prý chtěl připomenout, že se nad Evropou vznáší stín paktu Molotov – Ribbentrop a závan mnichovanství.Co přesně napsal Štětina na Facebook:

Je mi lito, ze se muj byvaly kolega Honza Petranek stal casti prokremelske a protiukrajinske pate kolony u nas. Je to skoro zakon: když dojde na lamani chleba, vyplouva pravda na povrch. „Ve chvíli, kdy pravý sektor a fašizující skupiny provedly převrat v Kyjevě....", to jsou Petrankova slova.

Statecna Litva, jako jedina ze zemi EU dala Ukrajině zbraně. V utery odpoledne bude na plenu Evropskeho parlamentu pritomna pani Mogherini. Pokud dostanu slovo, chci jí pripomenout, ze se nad Evropou vznasi stin paktu Molotov - Ribbentrop a závan mnichovanství.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…