„Je mi líto, že se můj bývalý kolega Honza Petránek stal částí prokremelské a protiukrajinské páté kolony u nás. Je to skoro zákon: když dojde na lámání chleba, vyplouvá pravda na povrch,“ zveřejnil Štětina na sociální síti v reakci na výrok, který jeho někdejší kolega z novinářské branže pronesl v rozhovoru pro Radiožurnál.
Petránek v rozhovoru pro Radiožurnál hovořil o tom, že zabrání Krymu byl obranný tah, aby Rusko nepřišlo o nejdůležitější vojenskou základnu. „Ve chvíli, kdy pravý sektor a fašizující skupiny provedly převrat v Kyjevě, tak Rusko pochopilo, co pro ně znamená zpráva, že na Krymu tři ukrajinské společnosti budují komplex budov, aby se tam usadila CIA,“ řekl Petránek a dodal, že kdyby Putin nevpadl na Krym, do dvou let by ho podříznula jeho vlastní militantní skupina. Novinářovo tvrzení, že převrat v Kyjevě provedl Pravý sektor a fašizující skupiny, Štětina ve svém příspěvku výslovně vypíchl.
Celý Petránkův rozhovor k poslechnutí ZDE
Ukrajiny se týkal i další Štětinův komentář na sociální síti. Europoslanec v něm ocenil Litvu, která prý jako jediná ze zemí EU dala Ukrajině zbraně, a pokračoval tím, že v úterý odpoledne by měla být na plénu Evropského parlamentu přítomna šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová, které by prý chtěl připomenout, že se nad Evropou vznáší stín paktu Molotov – Ribbentrop a závan mnichovanství.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš