Je to venku. Už se ví, kdo vypustil na veřejnost totožnost cizinců podezřelých z vraždy v Saské Kamenici

30.08.2018 21:21

Němci už znají osobu, která pravicovým uskupením poslala zatykač na jednoho z mužů podezřelých z vraždy pětatřicetiletého Němce v Saské Kamenici (Chemnitz). Je jím zaměstnanec drážďanské justice, který se k tomu doznal deníku Bild. Muže saské ministerstvo spravedlnosti postavilo mimo službu, možná bude muset z justice zcela odejít, uvedl server Novinky.cz.

Je to venku. Už se ví, kdo vypustil na veřejnost totožnost cizinců podezřelých z vraždy v Saské Kamenici
Foto: Václav Fiala
Popisek: Chemnitz
reklama

Na internetu zatykač v tomto týdnu zveřejnili zakladatel protiimigrační Pegidy Lutz Bachmann, okresní sdružení protestní Alternativy pro Německo (AfD) nebo hnutí Pro Chemnitz, které ve městě organizuje demonstrace. Jak se tento neveřejný dokument dostal do rukou pravicových organizací, nebyly saské úřady přitom schopné vysvětlit.

To se ukázalo ve čtvrtek, když se justiční úředník Daniel Zabel přiznal, že zatykač vyfotografoval a poslal jej hnutí Pro Chemnitz. Sám uvádí, že chtěl, aby vyšla najevo pravda. Že by se mohl dopustit trestného činu, si prý vědom nebyl.

  • Původní text ZDE

Zveřejněný dokument odhalil jména dvojice podezřelých mužů z Iráku a Sýrie, svědků i příslušné soudkyně. Nechyběly ani podrobnosti o činu. Nyní o dalším postihu úředníka rozhodne saské ministerstvo spravedlnosti poté, až skončí jeho vyšetřování. Podle slov odborníků bude muset z justice nejspíše odejít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…