Je to zlé. Nové info z Číny. Říkají nám pravdu? Hrozné záběry. Obří karanténa. A dál?

24.01.2020 20:51

V čínském Wu-chanu, postiženém nákazou koronavirem, se začíná prudce vyostřovat situace. Podle záběrů z místa se ve městě nedostává lůžek pro nakažené koronavirem a nemoc se velmi rychle šíří i mezi nemocničním personálem, který již postrádá základní hygienické pomůcky. Podle videí na sociálních sítích lidé ve městě omdlévají v ulicích a v nemocnicích nestíhají odklízet těla zesnulých. V metropoli docházejí i základní potraviny. Čínské úřady proto přistoupily k urychlení pomoci do oblasti a započaly ve stavbě nové nemocnice pro tisíc lidí. Hotová má být již za šest dní. Oficiálně je stále evidováno 26 úmrtí. Kromě Wu-chanu je v karanténě dalších třináct čínských měst a 41 milionů lidí.

Je to zlé. Nové info z Číny. Říkají nám pravdu? Hrozné záběry. Obří karanténa. A dál?
Foto: Repro Twitter @Frolencewalters
Popisek: Ochranná opatření v Číně v souvislosti s výskytem koronaviru
reklama

V téměř jedenáctimilionovém izolovaném městě, kde nákaza vypukla, pomalu docházejí místa po nové pacienty i veškeré zásoby včetně zdravotních pomůcek. Čínská vláda se po zkušenostech s epidemií SARS, která Čínu postihla před sedmnácti lety, rozhodla narychlo postavit nové nemocniční zařízení ve městě. Jeho vzorem je právě to, které vzniklo v souvislosti s minulou epidemií v Pekingu.

Ke stavbě Čína povolala stovky dělníků  a motivovala je i trojnásobnou mzdou. Podle serveru South China Morning Post má dvoupatrové zařízení přijmout až tisíc pacientů a postavené má být již za šest dní.

Wu-chanská vlaková nádraží a letiště jsou od čtvrtku uzavřená a silnice z města jsou neprodyšně blokované.

Včerejší žáběry z Wu-chanu:


Stávající nemocnice nápor pacientů již naprosto nezvládají. Je v nich také nedostatek ochranných pomůcek a lékaři žádají o další ochranné brýle, roušky, čepice a ochranné oděvy. Mezi nemocničním personálem se začíná nákaza šířit, úřady uvádějí patnáct nemocných zaměstnanců nemocnic, ve skutečnosti jich ale, podle tvrzení doktorů, je více.

Oficiálně je evidováno 26 úmrtí v souvislosti se šířením viru, na sociální síti Weibo se ovšem krátce objevilo video, z kterého je patrné, že v nemocnicích již nemají ani kapacitu na odklízení mrtvých.

Do postižených oblastí se vláda snaží poslat další lékařskou pomoc a v Pekingu vzniká skupina odborníků na SARS, která má boj s nebezpečným koronavirem vést. Vědci také pracují na vývoji nové vakcíny.

Nedostatek nemocničních lůžek není ovšem jediných problémem ve městě. V supermarketech a na trzích má začíná být nedostatek potravin, poté, co lidé vykoupili téměř veškeré zásoby. Policie proto otevřela vjezd do města pro zásobovací nákladní vozy. A úřady kvůli vysokému růstu cen varovaly, že tvrdě zakročí proti těm, kteří hromadí zboží a nepřiměřeně zvyšují ceny.

Za epicentrum onemocnění označily čínské úřady Wu-chanský Wholesale Seafood Market, kde se prodávali potraviny z divoké zvěře, od vlčích mláďat po hady nebo netopýry. Právě hadi, konkrétně druhu bungara páskovaného, byli označeni za zdroj nákazy. Na trzích pracovali většinou lidé z nižších vrstev, kteří se zvířaty přicházeli do kontaktu bez ohledu na dodržování hygienické bezpečnosti.

Budování nové nemocnice a nákladní vozy se zásobami pro město:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…