Jednání s pražskými Piráty se prý komplikují. Svoboda se sejde s ANO

03.10.2022 21:50 | Bleskově

Kandidát SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) na post primátora Bohuslav Svoboda (ODS) popsal pro Novinky jednání s Piráty o koalici v Praze jako „velmi obtížné“.

Jednání s pražskými Piráty se prý komplikují. Svoboda se sejde s ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Svoboda považuje za komplikované například to, že vstup do případné koalice na magistrátu budou Piráti potvrzovat ještě ve stranickém hlasování. „Každé jednání s Piráty je velmi obtížné. Jejich jednání jsou vázána na to, že až bude smlouva podepsaná, tak si ji nechají potvrdit fórem,“ uvedl po společném pondělním jednání s Piráty Svoboda.

Tématem podle něj byly z velké části opět personální požadavky, řešili spolu ale i téma bydlení nebo dopravy. „Na dalším setkání předloží oni své návrhy, které považují za důležité, mohli bychom se posunout,“ doplnil Svoboda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Rozpad EU

Dobrý den, opravdu myslíte, že je rozpad EU pravděpodobný? Že si kapříci vypustí rybník, a že rozpad země jako třeba Francie nebo Německo dopustí? A vlastně je vůbec rozpad možná jinak, než že z EU většina států vystoupí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

13:01 Menu bez masa. V Evropské komisi chtějí změnit, co si dáte k obědu

Budou muset Evropané změnit své stravovací návyky? Aktuálně revidovaná směrnice o průmyslových emisí…