Jeroným Tejc ministrem vnitra? I to je prý možné

17.04.2018 8:23

Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš (ANO) se vrátil k jednacímu stolu s ČSSD. A znovu je na stole otázka, kdo bude ministrem vnitra. Ve hře je i jméno dlouholetého poslance sociální demokracie a experta právě na vnitro Jeronýma Tejce, který ČSSD opustil po volebním debaklu v roce 2017.

Jeroným Tejc ministrem vnitra? I to je prý možné
Foto: archiv J. Tejc
Popisek: Předseda ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD)
reklama

Jeroným Tejc se kdysi připravoval na roli ministra vnitra. Byl považován za experta sociální demokracie na tento resort. Jenže po sněmovních volbách v roce 2013 se zúčastnil tzv. Lánské schůzky s prezidentem a vymezil se proti tehdejšímu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. A zaplatil za to, ministrem vnitra a sociální demokracii se nestal. Post ministra vnitra obsadil Milan Chovanec, který veřejně potvrdil, že schůzka v Lánech s prezidentem se opravdu konala, ostatní aktéři to tehdy popírali.  

Po volbách v roce 2017, kdy si sociální demokracie prošla takřka masakrem a její poslanecký klub se zmenšil z padesáti členů na 15, Tejc stranu opustil. Mimo politiku však nezůstal. Stal se náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v jednobarevné vládě hnutí ANO. A teď má podle informací deníku Právo naději, že se opravdu stane ministrem vnitra.

Vrátka mu pootevřel předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), který v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi poznamenal, že by se ministrem vnitra mohl stát nestranický odborník, na které se shodnou ANO a ČSSD. Mimo politické strany teď stojí i Tejc. Stávající ministr vnitra Metnar se prý s funkcí skoro loučí.

„Musíte vnímat, že je to opravdu politické rozhodnutí, které je třeba určitě učinit, protože Česká republika si určitě zaslouží stabilní vládu, ať se tady začne pracovat opravdu naplno,“ řekl při návštěvě vlády na Karlovarsku.

Tejc odmítl své angažmá ve vládě jakkoli komentovat. „Spekulace nechci komentovat,“ uvedl pouze. „Já jsem se připravoval několik let jako stínový ministr vnitra. Stejně tak jsem byl čtyři roky předsedou ústavně-právního výboru Sněmovny. Já nerozlišuji tyto dva resorty na bližší, méně bližší. V tuto chvíli jsem náměstkem na ministerstvu spravedlnosti a tato práce mě baví,“ dodal ještě v České televizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

13:54 Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se postavil proti spolupráci s Ruskem. V účasti R…