Jeroným Tejc se vrací. Bude dělat náměstka Pelikánovi

17. 12. 2017 18:40

Náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) se má stát bývalý šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc, a to i přestože většina ministrů nové Babišovy vlády se přiklání k tomu, že se politických náměstků zbaví. Není to přitom tak dávno, co se Tejc nechal slyšet, že bude notářem a od politiky se chce držet co nejdál.

Jeroným Tejc se vrací. Bude dělat náměstka Pelikánovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc
reklama

„Zvažuji posílení resortu o pozici politického náměstka, tedy člověka, který by mi v parlamentu pomohl vyjednávat podporu pro zákony. Sám o sobě vím, že jsem v této oblasti nikdy nebyl dvakrát silný,“ uvedl v rozhovoru pro server iDNES.cz Pelikán.

Jeroným Tejc v září, ještě před volbami, oznámil, že bude pracovat pro jednoho nejmenovaného pražského notáře. Podle informací serveru Novinky.cz se ale nevrátil ani do své advokátní kanceláře, jejíž činnost ve funkci poslance pozastavil.

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka předpokládá, že Tejc bude svou funkci vykonávat dobře. „Z pozice politického náměstka bude zejména v kontaktu se sněmovnou a poslanci. Je to bezesporu legislativní odborník s dobrými komunikačními schopnostmi. Mimo poslanecký skleník, jak avizoval při odchodu z kandidátky ČSSD, tedy nevydržel moc dlouho,“ dodal Chvojka.

Jeroným Tejc na konferenci jihomoravské ČSSD koncem listopadu oznámil konec svého členství ve straně. Teď prý naději pro ČSSD nevidí. „Dokud lidé jako Milan Chovanec, kteří získali mandáty ve sněmovně, budou uplatňovat svůj vliv, dělat dohody a budou se snažit, aby jejich vliv zůstal zachován, aniž přijmou odpovědnost, tak šance na změnu je velice malá,“ řekl Tejc a dodal, že další roky svého života nechtěl trávit bojem v sociální demokracii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…