Ještě hůř o Černochové a Pekarové. Rajchl se trestu nelekl a mluvil

17.07.2023 10:38 | Zprávy

MONITORING SÍTÍ V pravidelném streamu se advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl vyjádřil ke dvěma žalobám. Jednak k té, v níž zastupuje Jordanku Jiráskovou proti Tomáši Etzlerovi. Podle něho ať soud dopadne jakkoliv, tak se jedna strana odvolá, nepřekvapilo by ho, kdyby případ skončil u Nejvyššího soudu. Ale také ke kárné žalobě na jeho osobu z pera České advokátní komory. Rajchl se směje, že je žalován za citování Hemingwaye. A vzkazuje, že autoři budou muset konstatovat, že političky Markéta Pekarová Adamová a Jana Černochová těží a využívají války ke svému prospěchu.

Ještě hůř o Černochové a Pekarové. Rajchl se trestu nelekl a mluvil
Foto: Facebook Jindřich Rajchl
Popisek: Jindřich Rajchl vysílá k výročí konce 2. světové války

Rajchl zmínil soud s novinářem Tomášem Etzlerem, kterého žaluje Jordanka Jirásková za nařčení z kolaborace a napomáhání Kremlu. Dle něho bude tento proces zásadní pro vytyčení hranic, protože jen tak napsat, že někdo kolaboruje s cizí mocí, prostě nelze. „To je jako byste psali, že je vrah, pedofil nebo zločinec,“ popsal a věří, že soud jím dá za pravdu. Ale plně také očekává, že ať bude rozsudek soudu první instance jakýkoliv, tak se jedna strana sporu odvolá. Odhaduje, že se případ dostane přes dovolání až na Nejvyšší soud ČR v Brně. Podotkl, že schvalování ruské invaze je dle nejvyššího státního zástupce Stříže trestný čin, tím spíše není možné někoho bezdůvodně obvinit.

Podle Rajchla je každý, kdo říká něco jiného, než je oficiální proud, obviněn, že přijímá ruskou propagandu. „Vy nemůžete mít svůj vlastní názor. Vy můžete mít buď ten správný názor, nebo kopírujete ruskou propagandu. Vlastní názor mít nemůžete,“ shrnul. Jako příklad dal Bulharsko, kde prezident prohlásil, že Ukrajinci válčí a Evropa platí účet. A byl obviněn bulharským premiérem, že naskakuje na ruskou propagandu a že se jedná o součást ruské hybridní války.

V souvislosti s tím také prohlásil, že je zvědav, jak dopadne kárná žaloba za to, že měl „nepřímo vyzývat k zabití političek“. Předně se vymezil, že výkon funkce předsedy politické strany nemůže být brán jako výkon advokacie. „Já budu obviněn za doslovné překopírování citátu Ernesta Hemingwaye,“ zmínil, protože citoval jeho slova: „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ A kárná komise ČAK (Česká advokátní komora) to vyhodnotila jako podněcování k zastřelení političek. Rajchl se posměšně vyjádřil, že to je jako by citoval „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“ a někdo by z toho udělal, že chce ničit města.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jestli si pan Rajchl nedá bacha,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 17.07.2023 13:03:51
tak ho v rámci alternativních trestů vylodí na nějakém neobydleném ostrůvku u Tchajwanu spolu s Černochovou, Pekarovou a Drábovou a nechají ho tam chvilku si "užívat". To by byl trest za jeho prostořekost a citování Hemingwaye. Ten by volal po Valdicích, ten by volal po samotce na Mírově. Bacha, alternativní tresty jsou opět na přetřesu. Jak někdo vůbec může dát citaci světoznámého spisovatele k soudu a vystaví pana Rajchla kárné žalobě, nechápu. Svět "kavárny a lepšolidí" úplně zblbl.

|  16 |  0

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…