Jiří Dolejš zúčtoval s Karolínou Peake za to, co o něm řekla u Moravce

27.01.2013 17:24

Poslanec KSČM Jiří Dolejš dnes v Otázkách Václava Moravce kritizoval vicepremiérku Karolínu Peake. Mluvil o korupci. Peake se ohradila prohlášením, že Dolejš se sám korumpovat nechával. Nyní se k tomu poslanec vyjádřil v odpovědi na otázku čtenáře ParlamentníchListů.cz.

Jiří Dolejš zúčtoval s Karolínou Peake za to, co o něm řekla u Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Pan poslanec Jiří Dolejš v Otázkách Václava Moravce mluví o problému korupce. Má s tím své zkušenosti. Jako poslanec byl ochoten přijmout milion korun do stranické pokladny za změnu zákona o hazardu. To je protikorupční kádr!“ prohlásila Peake.

Neberme ji vážně

Čtenáře zajímá, co bude s takovým tvrzením Dolejš dělat, jelikož by to neměl nechat jen tak. „Klid, různé lháře a mystifikátory ze světa nesprovodíte nikdy úplně - lepší je spoléhat na lidský rozum, že si dříve či později dovede srovnat holá fakta a nedat na zoufalé tlachy,“ uklidňuje poslanec. Peake podle něj za žádné spory nestojí a je úplně zbytečné vyvolávat hádky a pomáhat jí odpoutat pozornost od trapné role strany LIDEM ve vládě Petra Nečase.

„Je smutné, že má ve vládě pí. Peake na starost právě tyto otázky - místo aby se kvalifikovaně věnovala skutečné korupci ve svém okolí, tak uvádí nepravdy k mediální kauze, která je mnohokrát vysvětlená a podezření vyvráceno i před státními orgány. Ale to je její vizitka. Mojí vizitkou je, že jsem už dvakrát ve volbách obhájil svoji důvěryhodnost a že lidé si pravdu uvědomují,“ myslí si Dolejš.

Poslanec také dodává, že Peake buď neví, o čem mluví, nebo záměrně manipuluje s pravdou – všechna podezření v jí zmiňovaném případu byla vyvrácena. „I státní orgány zjistily, že žádná korupční nabídka nebyla ani nabídnuta, takže jsem ani nemohl být k něčemu ochoten,“ doplnil Dolejš.

Celá odpověď Jiřího Dolejše ZDE

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …