Jiří Paroubek se pustil do České televize. O konfliktu na Ukrajině prý vykládá úplné nesmysly

13.08.2016 12:51

Expremiér Jiří Paroubek nešetří Českou televizi ani její odborníky na mezinárodní situaci. Veřejnoprávní televize má podle někdejšího předsedy vlády za ČSSD jasno v tom, jak hodnotit situaci na Krymu a v dalších částech Ukrajiny, jenže to ještě neznamená, že je toto vidění správné. Především je podle Paroubka třeba zdůraznit, že ruský prezident Vladimir Putin nepotřebuje konflikt s Ukrajinou. Zato v Kyjevě je to jinak.

Jiří Paroubek se pustil do České televize. O konfliktu na Ukrajině prý vykládá úplné nesmysly
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Na Ukrajině je znovu horko. Rusko údajně hromadí bojovou techniku a ukrajinský prezident Petro Porošenko na to reagoval vyhlášením bojové pohotovosti. V České televizi k tomuto tématu vystoupil odborník z Ústavu mezinárodních studií na Univerzitě Karlově a prohlásil, že válka na Ukrajině je v zájmu ruského prezidenta Vladimira Putina. Paroubek o tom však velmi pochybuje.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

„Tvrdit, že si Putin připravuje cestu k agresi vůči Ukrajině, je tedy logicky nesmysl. Proč by to dělal? Jde spíše o snahu vedení Ukrajiny, opět přilákat pozornost západního světa k této dnes pozapomenuté a vysoce zadlužené, zkorumpované a chaoticky se vyvíjející zemi. Ukrajinský prezident Porošenko zoufale potřebuje konflikt s Ruskem, ve kterém by jej Západ podpořil. Proč by si takový konflikt přál Putin, není známo. Snad jen moula z Ústavu mezinárodních studií to ví, a ČT jej pouští v průběhu dne jako kolovrátek stále dokola,“ podivuje se expremiér v komentáři uveřejněném na blogu Aktuálně.cz.

Celý komentář najdete zde

Česká televize si slovy Paroubka pozvala tohoto „moulu“ možná proto, aby vyvážila názor skutečného odborníka na Rusko a Ukrajinu Jaroslava Bašty, někdejšího velvyslance v obou těchto zemích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…