Jiří X. Doležal: Zemana něčím dopují, aby ho udrželi naživu

30.01.2018 14:13

Těsně po prezidentském vítězství Miloše Zemana publicista Jiří X. Doležal napsal, že nenávist zvítězila nad slušností. O pár dní později přidal úvahu o tom, čím asi prezidenta Zemana jeho spolupracovníci dopují, aby ho udrželi naživu.

Jiří X. Doležal: Zemana něčím dopují, aby ho udrželi naživu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

Od chvíle, kdy s v sobotu odpoledne začal na televizních obrazovkách objevovat průběžné výsledky sčítání hlasů v druhém kole prezidentské volby, to podle Jiřího X. Doležala začalo s českou demokracií vypadat špatně. Podle komentátora za to ještě dnes můžeme děkovat čtyřiceti letům českých komunistů u moci. Po století česká kotlina patřila k západnímu kulturnímu okruhu. Byla jeho nejvýchodnější součástí, ale byla jeho součástí, komunisté to ale za pouhé čtyři desítky let změnili.

V moderním Česku jsme prý prozatím zanedbali morální a duchovní obrodu národa.

Celý komentář naleznete zde.

V takovéto situaci se pak není co divit, že v přímé volbě prezidenta vítězí člověk, jakým je Miloš Zeman. Lidé prý bohužel znovu dokázali, že bolševismus zůstal i takřka 30 let po pádu komunistického režimu přežívá v duších mnoha obyvatel. Těch obyvatel, kteří dávají před demokracií přednost hulvátství a populismu.

„Co vlastně volili občané, kteří dali svůj hlas Zemanovi? Jednoduše řečeno nesvobodu. Pokud bych to měl nějak rozvést: Zeman se stal symbolem temných vazeb na východní totalitní autokracie, jako je Rusko a Čína. Zeman se stal symbolem propojení s různými podivnými kmotry, kmotříčky a veksláky, jako je jeho kancléř Mynář či jeho poradce Nejedlý. Zeman se stal symbolem mocenského paktu s mužem, který je zásadním ohrožením české demokracie – Andrejem Babišem,“ pokračoval publicista

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Zároveň se stal symbolem sprostoty, buranství a hulvátství a jeho nejslavnější výroky o Pussy Riot jako by vypadly z huby ruského mužika,“ doplnil k dokreslení neveselého obrazu prezidenta.

Faktem ovšem je, že prezident nevypadá, že by kypěl zdravím. Doležal si proto položil ještě otázku, čímpak asi pana prezidenta dopují, aby nadále žil a prezidentoval. Publicista si prý nemůže pomoct a za vším hledá drogy. Právě skrze povzbuzující prostředky si lze vyložit fakt, že prezident někdy srší energií a jindy působí jako oživlá mrtvola.

„Proto první, co mne napadlo, když jsem pak pana prezidenta viděl v duelu ČT, bylo, že si dal lajničku koksu, “ napsal Doležal. Po chvilce však tuto myšlenku opustil. Užíváním drog by se mohl prezident přiblížit pražské kavárně, o což určitě nestojí  a navíc by riskoval, že to na něm odborníci poznají i z televizních obrazovek.

Doležal se ostatně obrátil na jednoho ze svých známých – na lékaře, s dotazem, co může na Zemana takto působit.

 „A dozvěděl jsem se, že podobně mohou nakopávat i velmi vyžilého a nemocného člověka běžné tabletky předepisované proti chřipce či nachlazení, které obsahují pseudoefedrin. Takové tabletky jsou rozšířené, nikoho nevyděsí, nikdo nemůže uživatele obviňovat, že fetuje, mají však v podstatě podobný „nakopávací“ účinek jako speedy známé z drogové scény. Ostatně z léků obsahujících pseudoefedrin se běžně perník vaří. Když se berou jen při nachlazení, nijak neškodí. Dlouhé užívání však může nechat následky, být na budivých látkách vyvolává paranoidní psychózu,“ podotkl Doležal.

Celý článek naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…