Jiřina Šiklová opět promluvila: Zeman byl na tripu s LSD spokojen. Ale my ostatní jsme ho museli vytlačovat od jezera

21. 4. 2018 21:01

Ve čtvtek 19 dubna. se v prostorách Továrny v pražských Holešovicích konala konference k příležitosti 75. narozenin LSD, kterou pořádala iniciativa Beyond Psychedelics . Akce se zúčastnila i významná česká socioložka Jiřina Šiklová – ta v minulosti LSD vyzkoušela na vlastní kůži, dokonce i spolu se současným prezidentem České republiky Milošem Zemanem.

Jiřina Šiklová opět promluvila: Zeman byl na tripu s LSD spokojen. Ale my ostatní jsme ho museli vytlačovat od jezera
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Socioložka Šiklová na konferenci vylíčila, že požití LSD byl pro ni zážitek, silnější než cesta kolem světa. Server Lidovky.cz uvedl, že si podle svých slov prý uvědomila, že to krásné máme v sobě. „Pokud si to dopřeji, je to levnější než cestování a nemusím se u toho potit,“ uvedla s tím, že pravidelně si užívala dávku kolem dvou až tří stovek mikrogramů. „O všech dávkách jsme vedli pečlivé záznamy. Aby ty protokoly neobjevila StB, zakopali jsme je na Petříně, jsou tam někde dodnes,“ dodala.

O tom, že zážitků s jednou z nejúčinnějších chemických látek měnících stav vědomí nemá zrovna málo svědčí i fakt, že podle svých slov osobně přihlížela tomu, jak LSD testoval i současný český prezident Miloš Zeman. „Co si pamatuji, byl to tehdy dobrý trip, Zeman byl spokojen. My ostatní jsme doufali, aby si nevšiml, že je poblíž Orlické jezero. Vytlačovali jsme ho pryč, protože není dokázáno, zda je člověk pod vlivem LSD schopný plavat,“ zavzpomínala socioložka.

  • Původní zdroj ZDE

Právě 19. dubna 1943 objevil profesor Albert Hofmann psychoaktivní účinky LSD. Tato droga má dodnes své nadšené zastánce i odpůrce. V 50. a 70. letech bylo Československo jednou z mála zemi, v níž se legálně prováděly četné psychedelické terapie. Během nich se LSD podávalo například odborníkům na duševní zdraví studentům, ale i umělcům nebo příslušníkům Československé lidové armády. Drogu tehdy vyzkoušely tisíce lidí. Bylo možné pozorovat jak pozitivní účinky třeba při léčbě hlubokých traumat, depresí nebo závislostí, tak i ty negativní, kdy droga může způsobovat úzkosti a v krajních případech vést i k sebevraždě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

10:12 Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnos…