Johana Hovorková od Pavla Šafra: Pět milionů chcete, pane Ovčáčku? A toho Peroutku už jste našel? Špína vylézá z kanálů

11.11.2017 14:32

Komentátorka serveru Forum24.cz Johana Hovorková se ve svém sloupku zamyslela nad průběhem minulého týdne. „Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ využila slova písně Modlitba pro Martu zpěvačky Marty Kubišové.

Johana Hovorková od Pavla Šafra: Pět milionů chcete, pane Ovčáčku? A toho Peroutku už jste našel? Špína vylézá z kanálů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

O ní se totiž v minulém týdnu dost hovořilo, neboť jeden ze zvukařů, který skladbu pustil v průběhu shromáždění prezidenta Miloše Zemana s občany v Lipníku nad Bečvou, byl zadržen policií a hrozí mu tisícová pokuta. „Zahrát při návštěvě prezidenta píseň ‚Modlitba pro Martu‘, případně proti němu rovnou protestovat, to se nesmí. Přijede pro vás policejní komando, jako byste z oken nechtěli pouštět hudbu, ale střílet,“ míní. 

„Náckovské tendence bují, kde to jen jde. Kam nedosáhli estébáci a komunisté rozsévající nenávist, tam je potřeba štvát proti lidem jiné barvy pleti, protože všichni jsou to přece tak trochu migranti, ne? A tak se tu nadává a posílá do plynu. Prvňáčci ve škole, černoch v tramvaji nebo třeba rasistický primitiv, který byl bohužel zvolen do sněmovny. Všechno jedno,“ podotýká však také úvodem Hovorková.

Následně rýpla i do prezidenta Zemana, jenž je podle ní šiřitel pravdy, lásky a dobré nálady všude, kam vstoupí. Podotkla i to, že prezident je podle ní člověk dodržující své slovo, jenž nedělá  předvolební kampaň a nekomentuje své soupeře. „Nějakou náhodou se sice stalo, že hned dva z nich v tomto týdnu urazil, nezúčastnil se debaty prezidentských kandidátů a sám seděl v Olomouckém kraji a za státní peníze se předváděl před voliči. Nakonec mu ještě vyšla kniha, jak jinak než ve spolupráci s Parlamentními listy, s kým také jiným, že ano,“ podotkla Hovorková.

Původní text ZDE.

Své pak sdělila i k tomu, jakým způsobem chce prezident omluvu po radním Svatopluku Bartíkovi, jenž o Zemanovi prohlásil, že má rakovinu. „Člověk se prostě musí pousmát, když se dozví, že Pražský hrad bude žádat pět milionů korun a omluvu. A Peroutku jste už našel, pane Ovčáčku? No nic?“ sdělila. 

Neopomněla ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Jeho Lidové noviny, které samozřejmě vůbec neovlivňuje, rozjely zásadní obranu svobody a demokracie, kterou hájí tím, že urážejí nového prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. Na tomto chování můžeme najít jednu dobrou zprávu: Andrej Babiš se bojí. A to nikdy není na škodu,“ zmínila Hovorková, jež poukázala i na dohodu Babiše o menšinové vládě – rýsuje se podle ní ta s komunisty a s Okamurou. 

„Špína se vylévá z kanálů a estébáci, náckové, komunisté a všichni, jejichž hlavní hnací silou jsou sestry závist a nenávist, upevňují pozice. Je čas je zastavit, jinak se jich už nezbavíme,“ uzavřela varovně Hovorková.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…