John se jen zviditelňuje před volbami, brání se Vesecká

18.09.2010 13:52

Ministr vnitra Radek John trvá na odvolání nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké. Dokud ta prý bude ve funkci, s korupcí se v Česku nezatočí. Ať místo předvolební kampaně předloží důkazy, reaguje Vesecká.

John se jen zviditelňuje před volbami, brání se Vesecká

"Otevřeným dopisem jsem ho vyzvala, aby přesně doložil, kdy státní zástupci něco zametli pod koberec nebo bránili vyšetřování," řekla Vesecká v rozhovoru pro deník.cz. Kopii dopisu prý poslala také premiérovi Petru Nečasovi a chce ho o vývoji situace i nadále informovat.

Neznalý John se jen propaguje před volbami

"Pokud si ministr John vykládá vykonávání dozoru státních zástupců jako házení klacků pod nohy policii, pak jen ukazuje naprostou neznalost fungování státního zastupitelství," podotkla Vesecká s tím, že policejní vedení dostalo opakovaně dotaz na kauzy, kde měla být policie vůči státním zástupcům bezbranná. A žádné takové prý nezná, zněla odpověď.

Podle Vesecké je celé Johnovo vydírání vlády, aby ji z funkce odvolala, jen propagací jeho osoby a strany před blížícími se komunálními a senátními volbami. "Jsem zvyklá pracovat na základě faktů, takže nechť se předloží a pak ať se učiní závěr," zdůraznila.

"Navíc jeho vyjádření, že když tu setrvám, boj s korupcí nemůže být úspěšný, je úsměvné. Většinu prostředků, které Věci veřejné uvádějí jako nejvhodnější pro boj s korupcí, jsem už před volbami podpořila," dodala a uvedla jako příklad institut korunního svědka.

Více: John znovu vyhrožuje odchodem z vlády. Tentokrát kvůli Vesecké

Sama Vesecká prý nemá zapotřebí se neustále obhajovat. Její veřejné výstupy tak ale mnohdy působí, protože se v její prospěch už nikdo jiný nevyjadřuje.

Naráží hlavně na ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. "Očekávala bych, že pan ministr Pospíšil bude svůj resort hájit," poznamenala. Ten ale místo obhajoby pořád dokola opakuje, že ji nejspíš velmi brzy odvolá.

Čtěte:

Vesecká Johnovi: Já a podezřelá? Dejte mi to písemně

Vesecká v rozhlase: Nemůžu vyloučit svůj vstup do politiky

Vesecká varuje: Beze mě nemusíte kauzu pandurů vyřešit

##MINIPAS 1237##

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…