Jourová upozornila na jeden z problémů české politiky. Pak promluvila o svém mobilu

02.04.2014 19:45

V budově fakulty Západočeské univerzity v Plzni se uskutečnilo druhé diskuzní setkání na téma Energetika a doprava od výzkumu k praxi. Představen byl program SMART CITY, jenž je zaměřen na chytrý rozvoj měst. Setkání se zúčastnila i ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO), která představila svoji vizi o inovativním přístupu v městském rozvoji.

Jourová upozornila na jeden z problémů české politiky. Pak promluvila o svém mobilu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová

Aktuální trend hovoří jasně. Stále více lidí z menších obcí se stěhuje do větších měst a logicky tak populace ve městech narůstá. „Je třeba řešit tento fakt konstruktivně a využívat takových programů, jako je právě SMART CITY.  V tomto ohledu je také nutné umět využívat dotací a grantů z Evropské unie a nevyhazovat tak peníze do kanálu, jako se mnohdy stávalo v nedávné minulosti," říká odhodlaně Jourová. 

V souvislosti s konstruktivním a správným čerpáním finančních prostředků upozornila na jistý neduh české politiky v posledních letech, a to takzvaný „resortismus", kdy se prý každý ministr snaží získat pro svůj resort co nejvíce peněz a mít tak, jak prohlásila, co největší svaly. Ministryně dále podotkla, že jednotlivé strategie smart projektů zůstaly v šuplíku. „Je tedy třeba je oprášit a oživit tak českou konkurenceschopnost, do níž budou smart koncepty zapojeny."

Limitem jsou lidé

Jakým směrem se v této oblasti bude chtít stát za současné vlády ubírat, prezentoval náměstek místopředsedy vlády Arnošt Marks, který je také ředitelem Sekce pro vědu, výzkum a inovace. Ten ve svém přednesu zdůraznil body, jež mohou být pro rozvoj měst kritické. „Limitem správného rozvoje se mohou stát nekvalifikovaní lidé, kteří nepřijdou do inovativního systému pouze kvůli penězům, ale i proto, že se jim otevřou dveře do celého systému. Takže bychom měli pečovat o lidské zdroje."

Mobil paní ministryně

V samotném úvodu se paní ministryně vyjádřila ke svému osobnímu vztahu ke smart technologiím, se kterými se ještě, jak sama říká, moc nekamarádí. „Ve sněmovně mi nabízeli smart telefon, bohužel jsem ho však musela odmítnout, neboť jsem měla pocit, že je chytřejší než já, proto jsem se vrátila zpět ke své staré Nokii.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pl, vf

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …