Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

13.12.2017 22:15

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se v dnešním rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz vyjádřil, že by jmenoval menšinovou vládu s podporou komunistů a SPD za předpokladu, že by měla předem domluvenou důvěru Poslanecké sněmovny. Jeho vyjádření ale velmi pobouřilo jeho konkurenta v boji o Hrad Mirka Topolánka. „Jsem šokován. Tato otočka o sto osmdesát stupňů dokazuje, že není hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ napsal v reakci na Drahošovo prohlášení na svém Facebooku.

Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Mirek Topolánek na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?
reklama
„Já bych nejmenoval vládu s účastí komunistů a SPD. Ale pokud by tato vláda měla důvěru Poslanecké sněmovny, tak bych ji samozřejmě jmenoval. Mechanismů, jak získat v parlamentu důvěru, je přece jen spousta a já v tomto směru musím respektovat ústavu,“ vyjádřil se Jiří Drahoš v rozhovoru pro Info.cz.
 
„Jsem šokován vyjádřením Jiřího Drahoše, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM,“ nestačil se divit Drahošovým slovům prezidentský kandidát Mirek Topolánek.
Nedokáže prý pochopit především to, že doposud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení a během zlomku vteřiny je schopen otočit o sto osmdesát stupňů. „To dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ rozčílil se v komentáři na svém facebookovém účtu Topolánek.
 
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek také poznamenal, že si neumí ani představit, že všichni voliči ANO by si takovou koalici přáli.
 
„Znovu opakuji, že já bych na místě prezidenta nejmenoval premiéra, který by mi nepřinesl na Hrad jasnou dohodu o většinové demokratické koalici,“ zdůraznil na závěr.
 
Topolánkovi Drahoš hýbe už delší dobu žlučí, a tak se do něj obouvá čím dál více, dokonce ho už i několikrát vyzýval, že by měli jít proti sobě do duelu.
 
Vyjádření prezidentského kandidáta Mirka Topolánka

Jsem šokován vyjádřením Jiřího Drahoše, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM.

Dosud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení. Tato otočka o 180 stupňů dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný  pro funkci prezidenta republiky.
Neumím si ani představit, že všichni voliči ANO by si takovou koalici přáli. Znovu opakuji, že já bych na místě prezidenta nejmenoval premiéra, který by mi nepřinesl na Hrad jasnou dohodu o většinové demokratické koalici.“
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…