Jsme žebráci Evropy. Pan Dlouhý ať je zticha a sáhne si do svědomí. Odborář Středula to rozjel už naplno

15.09.2017 9:17

Odborářský boss Josef Středula a prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý se do sebe pustili jako dva lvi. Sáhli k velmi ostrým slovům.

Jsme žebráci Evropy. Pan Dlouhý ať je zticha a sáhne si do svědomí. Odborář Středula to rozjel už naplno
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula se ve čtvrtek postavil před 1500 svých kolegů a rozpoutal bouři. Poté, co dosáhl navýšení platů učitelů o 15 procent a dalších státních zaměstnanců o 10 procent, začal požadovat také růst platů i v soukromé sféře. Na úrovni osm až deset procent. Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý už na slova Středuly tvrdě zareagoval.

„Nevstoupili jsme do EU, abychom se stali žebráky Evropy, rozohňoval se Středula před svými kolegy. Dočkal se bouřlivého potlesku. Reportáž z akce odborů přinesl deník Právo. „Začali nás dobíhat a předbíhat země, u kterých bychom to neočekávali,“ pokračoval pobouřeně Středula.

Předseda Hospodářské komory ČT Vladimír Dlouhý už odborům vzkázal, že by si měly uvědomit, kde je jejich místo. I Dlouhý by si prý přál, aby zaměstnanci dostávali odpovídající mzdu, ale to bude záležet na tom, jak se bude tomu či onomu podniku dařit. Tlak odborů považuje Dlouhý za naprosto nepřijatelný. „(Odbory) se na svou stranu snaží získat ty, kteří nemají rádi a neoceňují náš polistopadový vývoj v uplynulých téměř třiceti letech,“ rozčílil se Dlouhý. Nakonec obvinil odbory z vydírání.

Středula mu ale okamžitě ránu vrátil. Zdůraznil, že odbory nikoho nevydírají, jen dělají to, co je jejich úkolem. Sám Dlouhý by si měl sáhnout do svědomí, neboť byl součástí vlády, která položila základy současné „mzdové mizérie“. Na setkání odborů Středula také velmi ostře kritizoval nápady pravicových stran ODS a TOP 09 na snížení odvodů na sociální a zdravotní pojištění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…