Jurečka chce zvýšit rodičovský příspěvek. Vypouštíte balónky, směje se Schillerová

23.02.2023 22:10 | Ze sítí

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) mluví o potřebě zvýšit rodičovský příspěvek ze současných 300 tisíc, prohlásil to ve čtvrtek během sněmovního jednání, informuje o tom iDNES.cz.

Jurečka chce zvýšit rodičovský příspěvek. Vypouštíte balónky, směje se Schillerová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

„Ta debata nebude jednoduchá, protože ta situace v oblasti rozpočtu je napjatá, ale musíme si uvědomit, že prostě toto je investice do budoucnosti, investice do našich dětí. Mě už se to netýká, já už ty děti mám trošku odrostlejší,“ prohlásil před poslanci Jurečka.

„Je potřeba v letošním roce dokázat najít tu shodu a zvýšit rodičovský příspěvek. Takže úsilí bude z mé strany maximální,“ pokračoval.

Plánuje jednat v rámci koalice o navýšení příspěvku a vytvořit pro rodiče a děti lepší prostředí s finančními zdroji, nutnými pro zabezpečení kvalitní výchovy, vzdělání a podmínek pro rozvoj dětí.

Předsedkyně klubu ANO a stínová ministryně financí Alena Schillerová nedávno poukazovala na to, že vláda má na prosazení „asociálních návrhů“ jen letošní rok, přičemž vyjádření vládních politiků například ke změnám v rodičovském příspěvku se značně liší. „Strašíte lidi, vypouštíte balonky, vyvoláváte tady nejistotu,“ uvedla.

Vládní představitelé by měli podle Schillerové debatovat s opozicí a své plány vysvětlovat. „Hnutí ANO má 72 poslanců. A pokud budete tlačit takovéto asociální věci proti lidem, a my tady mluvíme za lidi, tak my se k tomu pultíku tady připoutáme,“ prohlásila.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čisté a spokojené Bavorsko se nekoná. Viděli jsme úplně jiné

4:46 Čisté a spokojené Bavorsko se nekoná. Viděli jsme úplně jiné

Bývala to městečka, o kterých se nám jen snilo. Bavorské úhledné vesničky, čistá, „vypíglovaná“ měst…