K mimopražským se nesmí přistupovat přezíravě a arogantně. Jinak budeme stále překvapení, koho tam volí, varuje Dominik Feri

08.11.2016 15:04

Teplický radní za TOP 09 Dominik Feri se v souvislosti s americkými prezidentskými volbami zamyslel také nad českou situací. Svůj komentář zveřejnil na facebookovém profilu.

K mimopražským se nesmí přistupovat přezíravě a arogantně. Jinak budeme stále překvapení, koho tam volí, varuje Dominik Feri
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice

„Města zchudla, místní se cítí podvedeni a dezertovali k Donaldu Trumpovi, který jim slíbil, že pece zase zapálí,“ konstatuje k Pensylvánii Feri. Podle něj by toto mělo sloužit jako jistá výstraha i u nás.

“Není závažnějšího problému než regiony, které byly kdysi na výsluní (či na něm vůbec nikdy nebyly), a na které se zapomíná, či se k nim přistupuje velmi vlažně. Jistě se dá hrdě prohlásit, že si severní Čechy, Karlovarsko, Moravskoslezský kraj, ale i jiné části země jako třeba Vysočina či vesnice na Šumavě pomůžou samy. Že tam sami od sebe přijdou investoři, lidé se tam začnou spontánně stěhovat, začnou se vracet do vsí, chodit pobesedovat do hospod a dávat děti do obecních škol. Jenže to se nestane,“ konstatoval Feri. 

Regiony nám podle jeho názoru nemůžou být jedno a už vůbec se nesmí k mimopražským přistupovat přezíravě a arogantně. „Protože pokud se tak bude dít, tak budeme stále hodně překvapený, koho že to tam vlastně lidé volí,“ uzavřel.

Celý komentář Dominika Feriho:

O Pensylvánii: "Města zchudla, místní se cítí podvedeni a dezertovali k Donaldu Trumpovi, který jim slíbil, že pece zase zapálí."

Tohle by mělo sloužit jako jistá výstraha i u nás. Není závažnějšího problému, než regiony, které byly kdysi na výsluní (či na něm vůbec nikdy nebyly), a na které se zapomíná, či se k nim přistupuje velmi vlažně. Jistě se dá hrdě prohlásit, že si severní Čechy, Karlovarsko, Moravskoslezský kraj, ale i jiné části země jako třeba Vysočina či vesnice na Šumavě pomůžou sami. Že tam sami od sebe přijdou investoři, lidé se tam začnou spontánně stěhovat, začnou se vracet do vsí, chodit pobesedovat do hospod a dávat děti do obecních škol. Jenže to se nestane. Regiony nám nemůžou bejt jedno a už vůbec se nesmí k mimopražským přistupovat přezíravě a arogantně.

Protože pokud se tak bude dít, tak budeme stále hodně překvapený, koho že to tam vlastně lidé volí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …