K tomu Senát nebyl založen. Jeden z členů komory krotí ambice kolegů

10.06.2021 17:34

Až nečekaně kriticky vystoupil na půdě Senátu předseda ústavně-právního výboru Tomáš Goláň. „Naše ambice dosahují rozměrů, ke kterým Senát nebyl založen,“ uvedl při jednání horní komory Parlamentu ČR. Píše o tom server iDnes.cz.

K tomu Senát nebyl založen. Jeden z členů komory krotí ambice kolegů
Foto: golan.cz
Popisek: Tomáš Goláň
reklama

Goláň se svými kritickými slovy vystoupil při jednání o úpravě občanského soudního řadu a pravidel exekucí. „Není možné, aby Senát dával do pořádku právní normy, které se zásadním způsobem nepovedly v Poslanecké sněmovně, a často ne vinou vlády, ale vinou komplexních pozměňovacích návrhů,“ nechal se slyšet Goláň s tím, že je namístě, aby Senát zákony podobného typu zamítal a ne je filozoficky celé předělával.

„Je na čase, abychom si uvědomili, jakou Senát má funkci,“ uvedl Goláň a poukázal i na to, že Senát má omezené časové možnosti na posouzení zákonů. „Na celém zákoně pracovali všehovšudy dva, maximálně tři lidé a jeden legislativec. Měli jsme na to 14 dnů. Naše ambice dosahují rozměrů, ke kterým Senát nebyl založen,“ dodal Goláň a zkritizoval skutečnost, že Senát se de facto stává čtvrtým čtením zákonů.

Situace je dle jeho slov naprosto neúnosná. Senát by měl, jak míní Goláň, zejména v zásadě opravovat legislativně technické chyby. Případně návrhy zákonů, k nimž má výhrady, zamítat.

  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiér

21:21 Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiér

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ve středu živě po telefonu premiér Andrej Babiš (ANO). Prom…