K tomu Senát nebyl založen. Jeden z členů komory krotí ambice kolegů

10.06.2021 17:34

Až nečekaně kriticky vystoupil na půdě Senátu předseda ústavně-právního výboru Tomáš Goláň. „Naše ambice dosahují rozměrů, ke kterým Senát nebyl založen,“ uvedl při jednání horní komory Parlamentu ČR. Píše o tom server iDnes.cz.

K tomu Senát nebyl založen. Jeden z členů komory krotí ambice kolegů
Foto: golan.cz
Popisek: Tomáš Goláň

Goláň se svými kritickými slovy vystoupil při jednání o úpravě občanského soudního řadu a pravidel exekucí. „Není možné, aby Senát dával do pořádku právní normy, které se zásadním způsobem nepovedly v Poslanecké sněmovně, a často ne vinou vlády, ale vinou komplexních pozměňovacích návrhů,“ nechal se slyšet Goláň s tím, že je namístě, aby Senát zákony podobného typu zamítal a ne je filozoficky celé předělával.

„Je na čase, abychom si uvědomili, jakou Senát má funkci,“ uvedl Goláň a poukázal i na to, že Senát má omezené časové možnosti na posouzení zákonů. „Na celém zákoně pracovali všehovšudy dva, maximálně tři lidé a jeden legislativec. Měli jsme na to 14 dnů. Naše ambice dosahují rozměrů, ke kterým Senát nebyl založen,“ dodal Goláň a zkritizoval skutečnost, že Senát se de facto stává čtvrtým čtením zákonů.

Situace je dle jeho slov naprosto neúnosná. Senát by měl, jak míní Goláň, zejména v zásadě opravovat legislativně technické chyby. Případně návrhy zákonů, k nimž má výhrady, zamítat.

  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

7:55 „Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

TÝDEN V MÉDIÍCH Ústřední vojenská nemocnice měla ihned jasno, že nákaza prezidenta Miloše Zemana cov…