Kalousek: Za zahraniční politiku odpovídá vláda. Dávám Klausovi za pravdu

02.09.2011 13:56

Podle ministra financí Miroslava Kalouska by se měl prezident Václav Klaus zdržet výroků o diplomacii. Za zahraniční politiku podle jeho slov odpovídá vláda. Narážel tak na Klausovu kritiku Karla Schwarzenberga v prezidentově rozhovoru pro ČT.

Kalousek: Za zahraniční politiku odpovídá vláda. Dávám Klausovi za pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama
"Dvacet let naslouchám panu prezidentovi velmi podrobně a pamatuji si jeho velmi rázná slova, kdy vždycky říkal, že za zahraniční politiku odpovídá vláda, já mu v tom dávám za pravdu," řekl Miroslav Kalousek na adresu prezidenta Václava Klause. Nepřímo tak připomenul doby, kdy zase tehdejší premiér Klaus kritizoval vystoupení Václava Havla.

Klaus nyní hovořil v rozhovoru pro Českou televizi o ministru zahraničí a předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. Prezidentovi vadilo, že ministr nezapracoval do zahraniční politiky zásadní připomínky z Hradu. Na to ale Kalousek reaguje tak, že Schwarzenberg má ve světě autoritu, kterou mu může „každý politik závidět a pravděpodobně asi i závidí".

Související: Klaus setřel TOP 09. Odpověď: Nevážím si Vás, prezidente

Kromě toho Kalousek řekl, že Klaus dal jasně najevo, že je Ladislav Bátora na ministerstvu školství jeho muž. Jeho názor sdílí i spolustraník Petr Gazdík. Podle něj je překvapivé prezidentovo vyjádření o tom, že útoky na Bátoru nebo představitele hradní kanceláře jsou zástupnými cíli útoků mířících na prezidenta osobně.

SLEDUJEME téma Ladislav Bátora

Schwarzenberg již dříve odpověděl Klausovi v Hospodářských novinách: "Ano, pan prezident významnou část proslovu věnoval tomu, že mě sprdnul. To je bohužel pravda. Ale to mně zas tak nevadilo."

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…