Kalousek chce blokovat služební zákon klidně celé čtyři roky. Paskvil ohrožující demokracii za to prý stojí

16.07.2014 15:39

Opozice nadále opakuje, že stojí o zákon o státní službě, avšak ne v podobě, jakou navrhuje vláda. ODS a TOP 09 se proto rozhodly, že zablokují třetí čtení návrhu. Miroslav Kalousek ho považuje za paskvil a obává se o demokratický charakter státu, pokud by byl přijat.

Kalousek chce blokovat služební zákon klidně celé čtyři roky. Paskvil ohrožující demokracii za to prý stojí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

„Rozhodli jsme se, že neumožníme třetí čtení jindy, než je definováno v jednacím řádu Poslanecké sněmovny, a tedy ve středu a v pátek od 9:00 do 14:00," řekl na brífinku Zbyněk Stanjura. „Pokud se rozhodnou jít do konfrontace, je to jejich plná odpovědnost, zákon nebude přijat," doplnil.

Miroslav Kalousek v nadsázce poznamenal, že kluby jsou ochotny hlasování oddalovat až do konce volebního období. „Budou-li dělat obstrukce, tak ještě za rok každou středu a pátek budeme vést rozpravy o služebním zákonu,“ popsal možnou variantu.

Podle bývalého ministra financí ale dvojice opozičních stran vládu nevydírá, nemá přehršel pozměňovacích návrhů. „Máme čtyři požadavky, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou nezbytné,“ řekl Kalousek.

TOP 09 a ODS chtějí zrušení institutu generálního ředitelství státní služby. Podle nich by nejvyšším úředníkem na každém úřadu měl být státní tajemník, který bude jmenován a odvoláván vládou. Požadují rovněž otevřenost státní služby na všech úrovních pro úředníky samosprávy i zástupce akademické a soukromé sféry, dále zachování pouze jednoho typu náměstků, na které by se zákon nevztahoval. Posledním požadavkem je ochrana pro úředníky, kteří pracují ve státní správě déle než čtyři roky.

Pokud tyto podmínky nebudou splněny, Kalousek odmítá, aby byl tento „paskvil“ schválen. „My jsme přesvědčeni, že ten návrh ohrožuje samotný charakter demokratického státu,“ varoval na brífinku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soudruhu předsedo Filipe, klesl jste až na samé dno. Jste arogantní buržoust s dvousetisícovým platem. KSČM půjde do kopru. Po debaklu ve volbách je u komunistů velmi, velmi husto

6:44 Soudruhu předsedo Filipe, klesl jste až na samé dno. Jste arogantní buržoust s dvousetisícovým platem. KSČM půjde do kopru. Po debaklu ve volbách je u komunistů velmi, velmi husto

EXKLUZIVNĚ Uvnitř KSČM po několika volebních debaklech, na něž reagoval i vznik názorové platformy R…