Kalousek nadává na Jana Fischera. A přitom mu nabízel hezkou funkci

30. 7. 2013 7:42

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek v únoru chtěl, aby se kandidátem TOP 09 na prestižní funkci šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) stal Jan Fischer. Deníku MF Dnes to řekl Fischerův syn Jan. Dnes už exministr financí o svém nástupci v čele resortu mluví jako o normalizačním kariéristovi.

Kalousek nadává na Jana Fischera. A přitom mu nabízel hezkou funkci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí v demisi Miroslav Kalousek se rozloučil s úřadem poslední tiskovou konferencí
reklama

"Musel jsem se upřímně smát, když pan Kalousek řekl, že je můj otec prototyp normalizačního kariéristy. Protože to řekl ten samý člověk, který tátovi koncem února, když byl v Americe, osobně volal a nabízel mu post šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu," řekl Fischer mladší.

Fischer jako kandidát TOP 09

Kalousek přiznává, že Fischerovi před půl rokem nabídku skutečně učinil. Tehdy prý byla jiná situace. "Hledali jsme svého kandidáta, nestraníka, kterého by nikdo nemohl spojovat s naší stranou. Jan Fischer byl jedním ze šesti lidí, které jsme oslovili. Protože jsem na něj měl telefon, tak jsem mu skutečně do té Ameriky volal já," potvrdil deníku Kalousek.

Odmítá ale, že by Fischerovi nabízel přímo post šéfa NKÚ. "To jsem ani nemohl, protože nic takového neumím zařídit. Pokud by o tom uvažoval, mohl by se stát nanejvýš naším kandidátem. Jak ten náš rozhovor potom prezentoval svým blízkým, nevím. Jisté je, že o tom ani neuvažoval, takže tím téma Fischer pro TOP 09 skončilo," vysvětlil Kalousek.

Poté, co Fischer přijal funkci ministra financí ve vládě Jiřího Rusnoka, začal jej Kalousek kritizovat. "V situaci na konci února splňoval Jan Fischer naše představy. Že se vybarví tak, jak se vybarvil vstupem do prezidentského vládního experimentu, to mě tehdy nenapadlo ani v nejhorším snu," sdělil deníku bývalý ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

19:35 Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

Vakcína, ropa či investice jsou komodity, které jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Kdo říká,…