Kalousek prý může Klausovi děkovat. Ta reforma byla stejně divná

26.09.2012 7:53

Prezident Klaus vetoval reformu penzí a premiér Petr Nečas dává najevo, že se tím hlava státu zařadila po bok levicových politiků, kteří kritizují v podstatě vše, co vláda provede. Komentátor Dalibor Martínek k tomu ovšem v Lidových novinách poznamenává, prezident svým krokem vlastně pomohl ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi. Pokud totiž reforma neprojde, tak ministr nebude muset později vysvětlovat, co to bylo schváleno, za bezzubou hrůzu.

Kalousek prý může Klausovi děkovat. Ta reforma byla stejně divná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Nabízí se otázka, zda je reforma připravená pravicovým kabinetem vůbec reformou. Na první pohled je jasné, že jde o nic neřešící kompromis, u něhož ani voliči neví, zda ho příští vláda zcela nezničí. Lidé nejsou příliš motivování ani finanční stránkou věci. Omezení, kterým jsou penzijní fondy vystaveny v oblasti investování v tzv. druhém pilíři, znamenají, že občané moc nevydělají a na stáří je to tedy nezajistí. Podle komentátora ovšem reforma nepomůže ani státu, schodek v oblasti penzí nesníží.

"V zemi, kde většina populace žila v komunismu a která leží uprostřed socializující se Evropy, je mnohem pravděpodobnější postupné zvyšování věku odchodu do důchodu, lepení děr v důchodovém účtu půjčkami a zbožné čekání na ekonomický růst. Možná se dočkáme nějakého kočkopsa z obou variant. Jakou roli v něm bude hrát současná v křečích se zmítající reforma? Snad ne moc velkou," doufá autor

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

8:50 „Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

Válečný konflikt na Ukrajině plní sociální sítě myšlenkami všeho druhu. K zajímavé výměně názorů do…