Kalousek se zeptá: Máte mě ještě pořád rádi?

10.10.2016 13:11

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si není jist tím, zda jej lidé v širším vedení strany ještě chtějí na pozici předsedy. Proto chystá uspořádat anonymní anketu. Na základě jejích výsledků se pak rozhodne, zda na svém postu zůstane. Kalousek to uvedl v rozhovoru pro server Seznam.cz.

Kalousek se zeptá: Máte mě ještě pořád rádi?
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Ve druhé polovině října Kalousek na zasedání takzvaného výkonného výboru, což je čtyřicetičlenné širší vedení TOP 09, rozdá kolegům lístečky, aby napsali svůj názor. „Já jsem samozřejmě připraven vést stranu do konce svého dvouletého mandátu, teď nejsme ani v polovině. Ale musím si být jist, že stejného názoru a stejného přání jsou i mí nejbližší spolupracovníci,“ říká v rozhovoru Kalousek.

„Takže já na zasedání výkonného výboru v druhé polovině října požádám členy širšího vedení i zástupce krajů, ať mi anonymně písemně řeknou svůj názor. Nemusí si dělat starosti s tím, že mi to říkají do očí. Nechci žádné hlasování o podpoře, nepodpoře. A bude to moje rozhodnutí, které ale opřu o názory nejbližších spolupracovníků,“ uvedl.

Přiznal, že TOP 09 měla v posledních volbách vyšší cíle. „Na druhou stranu, v minulých krajských volbách, kdy jsme ještě kandidovali v koalici se STAN, jsme pro TOP 09 vytěžili devatenáct krajských mandátů. Teď jsme získali také devatenáct krajských mandátů, takže já bych mohl voličům poděkovat za to, že, na rozdíl třeba od ODS, ČSSD nebo KSČM, jsme žádný mandát co do počtu neztratili. Ale pochopitelně ty cíle jsme měli mnohem větší. Za úspěch to nemohu pokládat už jenom proto, že se nám nepodařilo ve všech krajích dostat se do zastupitelstva,“ uvedl Kalousek.

Poukázal na to, že průměrný věk voliče byl v těchto volbách 63 let. „A my víme, že náš elektorát je více mezi mladší generací a my ji nedokázali přesvědčit, že ty volby jsou důležité nejenom pro nás, ale i pro ni. Neuměli jsme ji přesvědčit, aby k těm volbám skutečně přišla. Tam zcela určitě nějaký podíl nesu a je to velká výzva, jak to napravit pro volby do Sněmovny,“ řekl také Kalousek. Jak dodal, strana má své vlastní výzkumy, z nichž vychází, že nejvíce voličů TOP 09 je mezi mladšími a vzdělanějšími lidmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …