Kalousek zaútočil na Zemana. Ničí prý, co Havel a Schwarzenberg budovali

30. 8. 2019 9:13

V TOP 09 se blíží sněm a volba nového předsedy. Miroslav Kalousek (TOP 09) se na toto téma pustil s kolegy do nejedné pře, a to i veřejně na sociálních sítích. Ale od dění ve straně si nyní dal Kalousek pauzu a místo toho se tvrdě obul do prezidenta Miloše Zemana.

Kalousek zaútočil na Zemana. Ničí prý, co Havel a Schwarzenberg budovali
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se ještě jednou vrátil ke slovům, která prezidenta Miloše Zemana, která pronesl při setkání s českými diplomaty. Sdělil jim, že žvanění o lidských právech je neproduktivní. Podle prezidenta nám toto žvanění škodí, protože odrazuje turisty kritizovaných zemí, aby se k nám jeli podívat. Když už se chceme zabývat lidskými právy, měli bychom podle Zemana místo prázdného žvanění činit konkrétní kroky a pomoct konkrétním lidem.

„Dámy a pánové, toto je jedna stránka věci, a teď mi závěrem dovolte, abych vám řekl ještě tu druhou, lidskoprávní stránku věci. Víte, já opravdu nemám rád to žvanění, kdy kárám nějaké země, že porušují lidská práva. Oni se buď pobaveně usmějí, anebo se zamračí, a to nám způsobí zbytečné škody, třeba na cestovním ruchu. Na druhé straně jsem přítelem konkrétních akcí,“ sdělil diplomatům prezident Zeman.    

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Jak říká Talmud, kdokoli zachránil jeden lidský život, zachránil celé lidstvo. Proč to říkám? Žvanění o lidských právech je neproduktivní. To, co potřebujeme, je konkrétní lidskoprávní pomoc a v případě pana Kozlovského jsem vám ji demonstroval,“ pokračoval prezident v narážce na případ ukrajinského historika Igora Kozlovského, který byl zadržen separatisty na východě Ukrajiny, kde měl být souzen jako údajný špion. A prezident Miloš Zeman byl jedním z lidí, kteří se zasadili o historikovo propuštění.

Kalouska tím notně nazlobil. Tím, že Zeman vyslovil větu o žvanění nad lidskými právy, podle Kalouska systematicky ničí obraz České republiky jako civilizované země, který usilovně budovali první český prezident Václav Havel a pozdější ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

„Ochrana lidských práv byla za časů Václava Havla a Karla Schwarzenberga vlajkovou lodí naší mezinárodní politiky, díky které jsme ve světě měli velkou autoritu. M. Zeman důsledně ničí obraz České republiky jako demokratické civilizované země,“ napsal Kalousek na sociální síti Twitter.

A řada lidí mu v diskusi pod příspěvkem dala za pravdu. Jeden z diskutujících Miloše Zemana označil dokonce za „mstivé agresivní hovado“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …