Kalouskova jízda: Blatný bude prezident. Mentálně je jako ten dnešní, ale umí se sám vysmrkat

15.01.2021 22:30

Systém na rezervaci očkování pro seniory nad 80 let funguje lépe než nákup vstupenek na koncert německé metalové kapely Rammstein, pochvaluje si ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Seniory vyzval, že nemusejí s registrací k očkování pospíchat, neboť se stejně v udělování termínů nedostane týdně na víc než 10 tisíc lidí. Kromě překvapení v podobě Blatného hudebního vkusu, dnes s neočekávanou zprávou přišel i poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), který už má jasno, kam by Blatného poslal. „Příští prezident republiky,“ vidí Kalousek. „Navrhnu jej,“ zaznělo.

Kalouskova jízda: Blatný bude prezident. Mentálně je jako ten dnešní, ale umí se sám vysmrkat
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15315 lidí
Podle Blatného nyní i „přes to, co se píše“ probíhají rezervace na očkování „velmi úspěšně“.

Své tvrzení o úspěšnosti systému se jal porovnat s pražským koncertem jedné z nejznámějších metalových skupin. „Jenom pro přiblížení, když před nějakou dobou docházelo třeba k rezervaci koncertu Rammstein v Edenu, tak zátěž, která byla tehdy při objednávání lístků, je naprosto nesrovnatelná s tím, co se děje dnes, a přesto systémy běží,” pochlubil se ministr.

Narážel tak zřejmě na to, že rezervace lístků na dvojici pražských koncertů skupiny Rammstein provázely technické potíže. Otázkou však zůstává, zdali je možné porovnávat zakoupení vstupenek na metalový koncert s registrací seniorů na očkování, které, jakmile budou vakcíny a kapacity, bude moci podstoupit v první fázi 440 tisíc lidí starších 80 let.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Do večera se zaregistrovalo kolem 110 tisíc seniorů, termín očkování však nevyšel ani na pouhou desetinu z nich a rezervovaný jej má jen 8791 z nich.

Dle Blatného však není kam spěchat a senioři klidně mohou s registrací otálet. „Budete mít tu stejnou prioritu,” vzkázal jim s tím, že se stejně s udělením termínu na více lidí než 10 tisíc týdně nedostane.

Zatímco Blatný by zřejmě již rád šel na metalový koncert, Kalousek ho chce jinde. „Na příštího prezidenta republiky navrhnu Doc. MUDr. Blatného, CSc.,“ prohlásil. A pak se jal glosovat, co by se dle něho v pozici hlavy státu zlepšilo: „Mentálně je to sice stejné jako dnes, ale nikdo nemůže popřít, že docent Blatný je schopen samostatně se pohybovat, oblékat, smrkat a vůbec... Člověk se musí umět radovat i z maličkostí.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu pukla

13:40 „Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu pukla

Papoušek bruselských brífinků. Tak nazval ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) někdejší…