„Britové jsou možná stereotypně vnímáni jako zdrženliví, upjatí lidé vyjadřující se politicky korektně, avšak mnozí z nich během vypjaté kampaně před čtvrtečním referendem tyto vlastnosti odložili,“ uvádí iDNES.cz na úvod svého shrnutí nejbizarnějších snah ovlivnit výsledné rozhodnutí.
Dohromady za kampaně vydali jejich tvůrci takřka 250 milionů korun, přičemž 21 milionů šlo z veřejných peněz. Mezi ty nejpamětihodnější chvíle tak lze zařadit „námořní bitvu na Temži“.
Jeden z hlavních propagátorů vystoupení z EU, předseda euroskeptické strany UKIP Nigel Farage, vyrazil s flotilou rybářských lodí do Londýna. Rybářům totiž vadí unijní regulace rybolovu. Vstříc jim na vlastních lodích vyjeli i příznivci EU, což vyústilo v situaci, kdy kolem sebe na Temži proplouvaly dvě řady lodí, jejichž osazenstvo na sebe vzájemně pořvávalo. Na jedné straně Farage, na straně druhé hudebník Bob Geldof, který předsedu UKIP označoval za lháře.
„Co multimilionář pan Geldof ukázal, je jeho absolutní pohrdání muži a ženami, kteří sem připluli ... protože je ničí společná politika rybolovu,“ burácel zpět Farage, což Geldof kontroval slovy, že Británie z rybolovu těží nejvíce v celé EU. „Byl jsi v komisi rybolovu v Evropském parlamentu a zúčastnil ses jednoho ze 43 jednání,“ křičel na Farage Geldof.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa