Kandidáti na olomouckého hejtmana se shodli: Spalovna bude v Přerově

25.09.2012 23:08 | Zprávy

Spalovna v Olomouckém kraji velice pravděpodobně bude muset zvyknout. A i když proti tomu někteří obyvatelé Přerova protestují, téměř všichni kandidáti na hejtmana, kteří diskutovali v předvolebním pořadu na ČT, se shodli, že tato lokalita je nejlepší.

Kandidáti na olomouckého hejtmana se shodli: Spalovna bude v Přerově
Foto: tan
Popisek: Skládka, ilustarční foto

Jiří Rozbořil z ČSSD nejprve odmítl, aby se objektu říkalo spalovna. Bude to prý zařízení na energetické využití odpadu. „Musí být umístěno v blízkosti sítí, nemůže být na zelené louce,“ dodal. Nejlepší lokalitou je proto podle jeho názoru Přerov.

„Slovo spalovna způsobuje negativní konotace, takže se tomu vyhýbáme,“ zastala se konkurenta Markéta Záleská z ODS. Podle ní bude ono zařízení na takové úrovni, že obyvatelé Přerova se nemusejí bát. Jinde to však zřejmě postavit nepůjde. „Otázka je, jestli musí být v takové kapacitě,“ zdůraznila však.

Bořivoj Šarapatka z TOP 09 tuto teorii také podpořil. Zdůraznil však fakt, že je potřeba se hlavně věnovat recyklaci odpadu a jeho separaci. Sám prý recykluje kolem 60 procent svých odpadků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

17:40 Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

Stále rostoucí ceny bydlení tlačí zájemce o bydlení do bytů s menšími dispozicemi. V Praze a v další…