Katolický aktivista na Hájkově Protiproudu sestřelil Miloše Zemana za to, co vykládal Židům v USA

04.03.2015 12:02

Předseda akce D.O.S.T. Michal Semín zkritizoval vystoupení prezidenta Zemana na shromáždění Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti AIPAC. Servilita české hlavy státu vůči Izraelcům prý překročila veškeré meze. Semín tvrdí, že si Zeman chtěl tímto "chytračením vyžehlit ukrajinský handicap", ale zadělal si tím prý akorát na další problém.

Katolický aktivista na Hájkově Protiproudu sestřelil Miloše Zemana za to, co vykládal Židům v USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Semín, šéf akce D.O.S.T.
reklama

Semín ve svém komentáři na serveru Protiproud na jednu stranu uznává, že servilita Miloše Zemana vůči Izraeli je pochopitelná, neboť před šestnácti tisíci izraelskými lobbisty by prý měl málokdo odvahu vystoupit, byť i jen s přátelsky míněnou, kritikou izraelské politiky vůči arabským obyvatelům na okupovaných územích či plánům židovských jestřábů na další územní expanzi.

Aktivista ale jedním dechem dodává, že míra servility prezidenta Zemana vůči hostitelům dalece překročila běžné hranice. „Nadšenému publiku se pochlubil tím, že kdykoli hovoří o terorismu, nikdy nezapomene zdůraznit jeho islámský charakter. Teroristické bojůvky typu Irgun, jež stály za vznikem novodobého státu Izrael, byly tedy nejspíš také dílem mohamedánů. Odporovalo by to sice historické pravdě, ale třeba to prezidentův mluvčí Ovčáček v nějakém článku dohledá,“ tvrdí Semín, který uznává, že islámský terorismus existuje.

Pikantní ale údajně je, že právě ty síly, na něž Miloš Zeman svolává drony a příslušníky Mossadu, mají Izraelem, potažmo Washingtonem, krytá záda. Oba spojenci prý mají eminentní zájem na existenci skupin typu al-Káida či Islámský stát, přispívajících k destabilizaci regionu. Tito militantní islamisté, mající údajně podporu Saúdské Arábie a Kataru (americko-izraelských spojenců v oblasti), navíc dle Semína dlouhodobě usilují o geopolitickou porážku šíitského Íránu.

Zeman vytlouká klín klínem

Aktivista zdůrazňuje, že toto není naše válka a prezident Zeman se dopouští neomluvitelné chyby, že nás do ní zaplétá. Semín míní, že si tím Zeman řeší své vlastní problémy – ale údajně jen vytlouká klín klínem. „Jeho chvályhodně racionální postoj k ukrajinské krizi a protiruské hysterii mu ve válečnicky naladěném Washingtonu samozřejmě neudělal dobře. Při první cestě do Ameriky v roli české hlavy státu ho proto nepřijal ani prezident Obama (ostatně stejně jako Netanjahua), ani žádný jiný významný člen administrativy,“ podotýká Semín.

Tuto skutečnost považuje aktivista za jistou nepříjemnost, kterou prezidentovi bude pražská mediální „lumpenkavárna“ jistě nějaký čas škodolibě otloukat o hlavu, nicméně to prý není žádná tragédie. Je-li Zemanův postoj k ukrajinské občanské válce a americkým pokryteckým útokům na Rusko skutečně diktován rozumem a zájmy státu, v jehož čele stojí, musí prý za to nějaký ten „faul“ od svých domácích protivníků unést. V minulosti to údajně dokázal nejednou. Ostatně také proto prý dostal, na rozdíl od Karla Schwarzenberga, většinový kredit občanů v přímé volbě.

„Jenže český prezident se v Americe rozhodl chytračit. ‚Ukrajinský handicap‘ chtěl ‚vyvážit‘ podlézavou podporou mocné izraelské lobby. Myslí si, že mu za to ve vládních kruzích odpracuje ‚pošramocenou pověst‘. To je však kalkulace jednak chybná, jednak nemravná. Ďábla nepřechytračí. Pouze ho využije – a pak zahodí. Ve skutečnosti má nyní v očích Washingtonu problémy dva: Ukrajinu a Netanjahua. A my s ním,“ konstatuje Semín.

Celý text k přečtení ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

20:02 Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

Česko jako „covidová díra Evropy“. Tak naši zemi vykreslila ve svém vysílání globální americká telev…