Kauza Feri: Kdyby Okamura napsal, že novináři rozbije hubu... Vývojáře Vávru rozčílil dvojí metr

24.04.2019 16:55

Napadení poslance Feriho vyvolalo na sociálních sítích různé odezvy. Od šoku po hněv až po názory, že Ferimu naložili ještě málo. A známý herní vývojář Daniel Vávra si všímá, jaký platí dvojí metr. Když se totiž Jan Palička z Info.cz zastal Dominika Feriho, vzal si ho do úst brněnský režisér a bývalý zastupitel za Žít Brno. A nejen on. „Hate Free Culture zdá se platí jen pro někoho,“ říká k tomu Vávra.

Kauza Feri: Kdyby Okamura napsal, že novináři rozbije hubu... Vývojáře Vávru rozčílil dvojí metr
Foto: Repro Facebok
Popisek: Režisér Robin Kvapil
reklama

„Představte si, že by nějaký politik z SPD napsal nějakému novináři z Respektu, že mu rozbije hubu. Jen si představte co by se dělo,“ uvádí svůj příspěvek. „No a teď se prosím podívejte, co píše politik z Žít Brno, člen volebního štábu prezidentského kandidáta Horáčka, novináři z pravicového Info.cz. Proč mu to píše? Protože Honza Palička se zastal svého kamaráda Dominika Feriho a odsoudil útok na něj. K tomu se přidal další bojovník proti násilí a netoleranci Skočdopole. Ten už rovnou vypisuje odměny za fyzické napadení. A k tomu všemu se musel vyjádřit i další úžasný milý tolerantní liberál Veselka. S nějakým tím ksindlem a fašistou na jazyku,“ dodává Vávra a přidává snímky z konverzací.

 

Anketa

Pocítili jste při nákupech v posledních měsících zdražení zemědělských a potravinářských produktů?

98%
2%
hlasovalo: 11407 lidí
„Mezitím je na titulní straně Idnesu kterak policie vyšetřuje reakce na sociálních sítích na Feriho napadení. Počítám, že Kvapila se Skočdopolem nikdo vyšetřovat nebude.

Ale znova. Vyměňte jméno Palička za Feri a jméno Kvapil za Okamura. To by byly články ještě za měsíc a vyšetřoval by to Interpol jako zásadní ohrožení svobody tisku a liberální demokracie. Hate Free Culture zdá se platí jen pro někoho,“ stěžuje si na dvojí metr vývojář.

Dotyčný Robin Kvapil je režisér a býval i zastupitelem za Brno-střed za hnutí Žít Brno. Kvapil dotyčný příspěvek už smazal, ale místo něj dal „omluvu“, která je taktéž výživná: „Spojovat to, že útok na Feriho z rasových motivů je hnus a to, že je jeho kamarád Palička kretén, nebyla dobrá volba. Navíc jsem se nevyjádřil v prostředí sociálních sítí zcela jasně, což se v době vypjatých emocí ukáže vždy jako chyba. Není dobré nechávat prostor imaginaci. Tedy oprava a explicitní vysvětlení:
1) rasový útok na Feriho nejde tolerovat pochopitelně, což snad bylo ze statusu jasné. Mohlo se to stát kdekoli, nejen na Moravě v dnešní ČR...
2) Nedal bych Ferimu na budku ani kvůli tomu, že se kamarádí s Paličkou – jednalo se o nadsázku
3) Palička je kretén – ale to jde napsat do samostatného statusu.

Omlouvám se za vzniklá nedorozumění a i těm, kteří to stejně vysvětlit nechtějí, či pochopit přeji hezké velikonoce. Po nich to tady probanuju. EDIT: ale je hezké, že to pobouřilo hlavně Jakuba Horáka. Snad si na to nechal zpracovat průzkum agenturou Fénix, jako v případě Mirka Topolánka...“

Palička slova o své osobě také nenechal bez povšimnutí. „Děkuji panu Kvapilovi z Žít Brno, že je tak mimořádně ubohý kretén,“ poděkoval ironicky režisérovi a dodal: „Je kouzelný, že Kvapil měl na výběr buď k věci mlčet, protože očividně nemá co říct, nebo ze sebe udělat totální píču. Očividně se takhle o Velikonocích přemohl a radši ze sebe udělal tu píču, a pořádně.“

Pod Vávrovým příspěvkem pak Petra Zelerová odhalila důvod, proč Kvapilovi leží Palička tak v žaludku. Jedná se o článek Jana Paličky z roku 2016, kdy pro Express.cz napsal článek o Kvapilových eskapádách na JAMU a dal je do spojitosti s prací, kterou Kvapil vykonával v rámci kampaně Michala Horáčka.

Celý článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál střídá skandál, spustil Moravec. Pak Havlíčkovi předčítal, co píší lidé na sítích

14:11 Skandál střídá skandál, spustil Moravec. Pak Havlíčkovi předčítal, co píší lidé na sítích

V první hodině Otázek Václava Moravce ve studiu České televize se sešli vicepremiér za ANO Karel Hav…