Kauza Koněv: Kláru Samkovou udal starosta Kolář. A ta už ví...

27.05.2020 10:14

Právnička Klára Samková možná bude čelit v České advokátní komoře dalšímu vyšetřování. Stížnost na ni podal pan Ondřej Kolář a poslal ji advokátní komoře na hlavičkovém papíře městské části Praha 6, kde je aktuálně starostou. Podle Samkové jde o zneužití veřejné funkce.

Kauza Koněv: Kláru Samkovou udal starosta Kolář. A ta už ví...
Foto: Repro ČT24
Popisek: Starosta Prahy 6, Ondřej Kolář TOP09
reklama

Vše se mělo začít odehrávat 23. 5., když Klára Samková zveřejnila na svém Facebooku příspěvek, který se pana Koláře dotkl, a to přesto, že ve funkci čelí mnoha verbálním útokům, jak zdůraznil.

Anketa

Prospívá České republice účast ČSSD na vládě?

hlasovalo: 9342 lidí

V komentáři jej „ve výrazně negativním smyslu překvapil“ fakt, že se advokátka „snaží vyvolat dojem, že odstranění sochy maršála Koněva bylo toliko mou osobní iniciativou“.

To přitom podle Koláře není pravda, podle jeho tvrzení to bylo tak, že vycházel z usnesení zastupitelstva ze dne 12. 9. 2019. Usnesení přitom bylo zastupitelstvem přijato na jeho návrh a již předtím téma mnohokrát osobně prezentoval v médiích. Přesto se Kolář schoval za zastupitelstvo a dodal, že Samková by jako vystudovaná právnička měla vědět, jak se schvaluje nakládání s majetkem městské části.

PODROBNOSTI O JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA PRAHY 6 ZDE.

Nejvíc se jej ale dotkla nepravdivá informace, že jeho dědeček měl být příslušníkem gestapa. Sice prý uvedla, že informaci nemá ověřenou, ale posílila její autenticitu slovy, že zdroj považuje za důvěryhodný.

„Uvedené tvrzení jsem nucen považovat za bezprecedentní útok proti osobě mojí i proti ostatním příslušníkům mé rodiny, který je hanebný a naprosto nedůstojný jakékoliv veřejné debaty,“ stěžoval si Kolář. Zdůrazňuje, že takto závažné informace by neměl zveřejňovat „ani přispěvatel bulvárního plátku, natož mediální aktivní příslušník advokátního stavu“.

Kolář prý ví, že Samková dlouhodobě vystupuje kontroverzně, a neváhá to advokátní komoře připomenout. A rovněž upozornil, že existují stavovské předpisy České advokátní komory, které Samková nejspíš porušila.

„Mám za to, že uvedením jednáním mohla paní advokátka jednat v rozporu s povinnostmi postupovat tak, aby nesnižovala důstojnost advokátního stavu,“ dodal Kolář.

Samková jeho stížnost považuje za „zneužití pravomocí starosty“. Na hlavičkovém papíře městské části si totiž Kolář řeší své osobní spory, navíc směrem k advokátní komoře, ačkoliv jednání, které Samkové vytýká, s výkonem advokátní činnosti nijak nesouvisí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …