Kauza Pajerová: Pavel Šafr zrušil účast v debatě Českého rozhlasu a přidal závažné obvinění

22.11.2017 20:20

Je to pár dní, co se v médiích začala šířit informace o tom, že Jan Macháček se v debatě v Českém rozhlasu s Monikou MacDonagh Pajerovou údajně neudržel a tituloval ji „píčou zasranou“. Pravděpodobně se ale celá situace odehrávala trochu jinak, než jak tvrdily původní zdroje.

Kauza Pajerová: Pavel Šafr zrušil účast v debatě Českého rozhlasu a přidal závažné obvinění
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Český rozhlas prý o incidentu veřejnost informoval nepravdivě, což mají dokazovat výpovědi většiny zúčastněných debaty. Celá situace tak do obrátek vytočila šéfredaktora novinových titulů Pavla Šafra, který kvůli tomu zrušil pozvání do diskuse Českého rozhlasu.

„Český rozhlas nedůstojně lže, když tvrdí, že Jan Macháček neurazil paní Pajerovou. Tři lidé to slyšeli a tři lidé to potvrdili. Včetně moderátora, který mi to potvrdil osobně,“ napsal Šafr na svém twitterovém účtu.

Podle Pavla Šafra se lidé z vedení Českého rozhlasu chovají, jako by Macháček byl jejich nadřízený orgán. „Tak brzy. Je mi jich líto,“ dodal.

V důsledku celé situace tak neváhal napsat vedení Českého rozhlasu zprávu, ve které oznamuje, že ruší pozvání do jejich diskuse.

„Prosím, přijměte moji omluvu, že nepřijdu v pátek do Českého rozhlasu na sjednanou diskuzi. Vaše médium hrubě falšuje skutečnosti a vydalo lživé prohlášení, kterým demonstruje svou podřízenost aktuální politické moci,“ napsal v textu, který uveřejnil také na svém twitterovém účtu, kde se poté strhla diskuse o tom, kdo průběh celé situace opravdu zná a kdo jen věří lžím.

Celou situaci Šafr uzavřel s tím, že Český rozhlas vyřadil ze svého spektra médií, které řadí mezi demokratické, a více s ním již nechce spolupracovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…