Kauza „učitelka od Jílkové“: Nový vývoj

7. 3. 2016 9:40

Učitelka Petra Štěpánová nedávno před kamerami odsoudila ruského prezidenta Vladimira Putina a uvedla, že Evropu osvobodili v roce 1945 od agresora Hitlera Američané. Takřka vzápětí se nad jejími slovy přehnala bouře emocí, na kterou zareagovala i Česká televize. Ta v pořadu 168 hodin odvysílala reportáž, kde se Štěpánová nechala slyšet, že uvažuje o vstupu do politiky.

Kauza „učitelka od Jílkové“: Nový vývoj
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná učebna

Štěpánová se reakcemi na své televizní vystoupení cítí ohrožena, a proto požádala o policejní ochranu. V pořadu 168 hodin učitelka uvedla, že se již s policií domluvili na způsobu ochrany. Konkrétní informace ale odmítla sdělit.

O oprávněnosti jejích obav mohou svědčit kupříkladu e-maily, které jí chodí. Česká televize znění některých z nich zveřejnila. „Vyříznutí jazyka je ten nejmenší trest, který by vám patřil,“ napsal kdosi Štěpánové. „Na hodinu bych Vás vyrazila být ředitelem školy a doufám, že se rodiče dětí o to postarají,“ přidal se další. „Taková kunda, jaká jsi ty, by neměla dělat učitelku, která vymývá malým dětem mozky. Měli by ti rodiče těch děcek rozbít tlamu a vyhodit tě z práce a poslat na psychynu. Protože ty jsi neskutečná píča,“ rozhorlil se neznámý autor.

Štěpánová tvrdí, že takových mailů, esemesek či telefonních hovorů absolvovala spoustu. Připomíná jí to hon na lišku.

Prohlášení ke konci druhé světové války, které vzbudilo největší ohlas – tedy že za naše osvoboditele označila pouze Američany, a nikoliv také Rudou armádu – učitelka ospravedlňuje tím, že dotaz se týkal USA. „Víme, že Rudá armáda tady byla, to přece ví každý. To tam, prosím vás, ani nemusím říkat, takovou věc,“ říká Štěpánová s tím, že Sovětský svaz řešila minulý rok v tom samém pořadu, v jakém pronesla výrok o konci druhé světové války. Tehdy se u Michaely Jílkové řešila otázka, zda byli Sověti naši osvoboditelé, či spíše dobyvatelé. „Pro mě svoboda přišla až v roce 1989, kdy jsem svobodně mohla vyjet do zahraničí,“ dala Štěpánová jasně najevo svůj názor.

Pořad ke shlédnutí ZDE

Na brněnskou učitelku přišlo na Ministerstvo školství již cca 40 stížností. Někteří jejich autoři žádají prověřit, co Štěpánová učí své žáky. Ondřej Andrýs, náměstek ústředního školního inspektora, nicméně míní, že vyšetřovací orgány prozatím není nutné vybízet k činnosti. Místem, kde by se věc měla řešit, je dle jeho názoru škola. Tam vyšetřování skutečně probíhá. Podle informací České televize bude učitelka pod větším dozorem. Vedení školy bude kontrolovat její hodiny a učitelka musí každé ráno předložit řediteli písemnou přípravu na výuku. Štěpánová musela také slíbit, že nebude své osobní názory promítat do výuky. Ona sama ujišťuje, že nic takového nikdy nedělala.

V pořadu také zaznělo, že ředitel školy doporučil učitelce vstup do politiky. „Pan ředitel, což mě překvapilo, mi vehementně řekl, určitě tam jděte, protože jste bojovnice…“ popsala Štěpánová reportérce pořadu. Ona sama angažmá v politice nevylučuje. „Asi budu muset,“ konstatovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…